brazyl.com.plCiekawostki › Alarmy conrtra ludzka nieuwaga

Alarmy conrtra ludzka nieuwaga

są po to by ostrzegać przed niebezpieczeństwem – pożarem, włamaniem czy usterką. Choć idea ich instalowania jest zupełnie słuszna, to jednak nie zawsze sprawdza się w praktyce.

Prysznic w trakcie pracy?

Filmowa scena, gdy w biurze pracownicy nagle zostają spryskani wodą z sufitu, ponieważ ktoś zapomniał się i zapalił papierosa nie jest wcale fikcją. działają skutecznie i konsekwetnie – gdy wyczuwają ogień w pomieszczeniu uruchamiają się. Podobnie nie da się oszukać ów, kiedy pracownik źle wpisze kod alarmowy, wychodsząć z pracy i… się włącza, a ochrona przyjeżdża. Na widok bezbronnego pracownika załamuje ręce.

Łódź ma naprawdę dobre alarmy

Alarmy są skuteczne, o czym przekonała się Łódź. Przypadek w mieście potwierdził toerię, że alarmy nie są na tyle inteligentne by wykryć, że źle wpisany kod przed pracownika, to jego błąd nie zać włamanie na teren biura. Mają za zadanie chronić ludzi, sprzęt i wszystkie cenne rzeczy, dlatego głośno sygnalizują, że coś jest nie tak. A biedny pracownik rumieni się ze wstydu, ponieważ przez jego niedopatrzenie i nieuwagę powstaje całe zamieszanie – firma ochroniarska przyjeżdża na marne, a szef musi się solidnie tłumaczyć.

Alarm czy dobry sąsiad?

Czy warto zastosować alarmy również w domu? Na to pytanie nie ma jednej, słusznej odpowiedzi. Wydaje się bowiem, że instytucja sąsiada wciąż jest pomocna i w razie podejrzeń, że ktoś obcy chce dostać się do naszego mieszkania, zawiadomi nas lub policję.

Więcej na temat:

, , ,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Najlepsze alarmy w mieście Grudziądz
Najlepsze alarmy w mieście Grudziądz
Posiadacze własnych domków jednorodzinnych bardzo często starają się inwestować w bezpieczeństwo swojego mienia. Jednym z najpopularniejszych w dwudziestym pierwszym wieku rozwiązań są alarmy. Grudziądz jest miastem w którym... (dalej...)
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)
Alarmy i ich sztuczki
Alarmy i ich sztuczki
Ryzyko straty, włamania czy pobicia popycha nas do tego byśmy inwestowali w różnego rodzaju zabezpieczenia i alarmy. Niekiedy jednak jest to wymuszone naszą paniką i zbyt dużą ufnością powierzonej tym, którzy za pomocą super... (dalej...)
Zabezpieczenie auta w garażu
Zabezpieczenie auta w garażu
Właściciele samochodów osobowych posiadający własne działki, oprócz budynku mieszkalnego stawiają garaże. Jedne murowane a drugie metalowe. To właśnie w nich, przechowują swoje cenne auta. Nie chcąc paść ofiarą kradzieży... (dalej...)
Białystok miastem przenikania się kultur
Białystok miastem przenikania się kultur
Wydawać by się mogło, że w Polsce nie ma miejsca na tolerancje. Okazuje się jednak, że są takie miasta, które stają się plątaniną wielu kultur oraz religii. Takim właśnie miastem jest Białystok. Zaczynają się ciepłe dni, dlatego... (dalej...)

Warto poczytać