brazyl.com.plCiekawostki › Angielski na maturze

Angielski na maturze

dla wielu młodych osób okazuje się bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. Przede wszystkim dlatego, że to od wyników maturalnych zależy to na jakie studia się dostaną. Maj 2013 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy przygotowują się do egzaminu od września. Są oni zdecydowanie bardziej spokojni swoich wyników, ponieważ przerobili już większość materiału. Niestety są również takie osoby, które dopiero w styczniu przebudziły się, uświadamiając sobie, że wielkimi krokami zbliża się . Jak się okazuje nie jest jeszcze za późno, nawet na naukę języka angielskiego.

angielski kwidzyn

Nadrabianie zaległości

Język nie jest trudny do nauczenia, a polska młodzież potrafi się nim poprawnie posługiwać. Mimo to wiele osób nie wierzy w swoje umiejętności dlatego właśnie decydują się na kursy angielskiego, które mają przygotować ich do egzaminu maturalnego z języka obcego. Jak się okazuje szkoły językowe przygotowały się na to, że niektórzy uczniowie przebudzą się dopiero w styczniu. Dla nich przygotowane są specjalne zajęcia z angielskiego, które odbywają się w przyspieszonym tempie. Dla wielu to jedyne rozwiązanie na to, aby nadrobić swoje zaległości. Choć trzeba powiedzieć, że uczniowie klas maturalnych nie poprzestają wyłącznie na zajęciach z angielskiego. Przygotowują się również z innych zajęć. Niestety wielu z nich przemęczy się taką ilością nauki, która z czasem może im się zacząć mieszać.

Więcej na temat:

, , , ,
Szkoły języka angielskiego czekają!
Szkoły języka angielskiego czekają!
Nauka języków obcych obowiązuje dzisiaj i pierwszoklasistów, chociaż zdarza się, że dzieciaki uczą się angielskiego i w przedszkolu. Oczywiście początkowo nauka ma więcej wspólnego z zabawą, co nie zmienia faktu, iż... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Koszty uzyskania prawa jazdy
Koszty uzyskania prawa jazdy
Aby otrzymać w Polsce prawo jazdy, nie wystarczy tylko i wyłącznie przyłożyć się do nauki, aby potem zdać pozytywnie egzamin. Trzeba również wydać całkiem sporą sumę pieniędzy, ponieważ kosztowny jest nie tylko sam kurs prawa jazdy,... (dalej...)
Szkoła językowa to dobry pomysł?
Szkoła językowa to dobry pomysł?
Chociaż dzisiaj każde dziecko ma obowiązek nauki języka obcego w szkole, to jednak często nauka ta jest spowolniona. Nie wszędzie dzieli się klasę na pół, tak by grupy były mniejsze, a nauczyciel miał lepszy kontakt z każdym uczniem.... (dalej...)
Popularność kursów językowych
Popularność kursów językowych
Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej wymagana. Na porządku dziennym powinniśmy posługiwać się chociaż na poziomie podstawowym danym językiem. Czy będzie to angielski, niemiecki, francuski czy jeszcze... (dalej...)
Okres przedmaturalny jest wspaniały
Okres przedmaturalny jest wspaniały
Czas przedmaturalny, czyli kiedy znajdujemy się w ostatniej klasie liceum ogólnokształcącego obfituje nie tylko w sporą ilość materiału, którą trzeba przyswoić. Chociaż są też tacy, którzy uważają, że matura to bzdura.... (dalej...)

Warto poczytać