brazyl.com.plPraca z pasją › BHP w pracy

BHP w pracy

, i jeszcze raz . Na każdym kroku słyszymy jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa a szczególnie w pracy, gdzie nasza czujnośc musi być zwiększona z uwagi na to, że możemy zagrozić bezpieczeństwu naszych współpracowników.
Bądź co bądź niektóre przepisy mogą nam się wydać czasem bez sensu, dajmy na to "przepis prawidłowego mycia rąk". Każdy ręce myje i wie jak ma to wyglądać, a jednak taka instrukcja powinna się znaleźć na zapleczu sanitarnym. Czy to jest konieczne, zdaniem kontrolerów tak.
Oczywiście są instytucje, gdzie zwraca się szczególną uwagę na higienę i czystość, tam taka instrukcja nie dziwi, ale czy wszędzie jmusi być? Lepiej niech będzie, bo jak to mówią "strzeżonego Pan Bóg strzeże".

artykuły bhp

fot.http://www.netherlandrubber.com

O artykułach bhp słów kilka

Wiele uwagi podczas kontroli bhp przywiązuje się do artykułów bhp, które powinny być na wyposażeniu każdego zakładu pracy. Wszelkiego rodzaju gaśnice i sprzęt przeciwpożarowy, oznakowanie substancji szkodliwych czy łatwopalnych, kaski i odzież ochronna, gogle czy maski, to bardzo często niezastąpione i konieczne. Zwłaszcza w zakładach o zwiekszonym ryzyku wystąpienia wypadku, czyli we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych i tym podobnych. Inaczej jest w biurach czy urzędach, tutaj te bhp są na pewno inne, bowiem ryzyko wypadku jest niższe niz w np. w hucie. Jednak i tutaj należy uwazać, bo czasem może się wydarzyć coś takiego, czego w życiu byśmy się nie spodziewali. Nie ma rzeczy niemożliwych. 

Więcej na temat:

, , ,
Bezpieczeństwo to podstawa funkcjonowania firmy
Bezpieczeństwo to podstawa funkcjonowania firmy
Prowadzenie własnego biznesu to zadanie trudne i karkołomne, które wymaga bardzo wielu dodatkowych umiejętności. Nie można marzyć o założeniu własnej działalności, kiedy brakuje podstawowych umiejętności. Nie zawsze muszą być to... (dalej...)
Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy
Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy
Usługi BHP, jakie oferują firmy, które prowadzą trening BHP są skierowane przede wszystkim do pracowników. Higiena pracy dotyczy przede wszystkich tych, którzy faktycznie pracują w danej placówce. Ryzyko zawodowe to... (dalej...)
Kursy bhp zmorą przedsiębiorstw!
Kursy bhp zmorą przedsiębiorstw!
O kursach bhp i ich „niepotrzebności” krąża legedny. Konieczność treningu pracowników pod kątem ich znajomości wyjść ewakuacyjncych czy działań w przypadku pożaru, wydaje się słuszna. Raz na jakiś czas każdy przechodzi... (dalej...)
AVDS i każda luka w bezpieczeństwie komputerowym Twojej firmy się nie ukryje
AVDS i każda luka w bezpieczeństwie komputerowym Twojej firmy się nie ukryje
Jak ważne jest bezpieczeństwo w firmie nie trzeba nikomu mówić. Projekty nad którymi pracujemy latami, miesiącami czy dniami są czasami bezcenne pomimo swojej wyceny. Komputery na których są tworzone często nie są zabezpieczone... (dalej...)
Niebezpieczne gazy w pracy
Niebezpieczne gazy w pracy
Firmy zajmujące się produkcją często wykorzystują chemikalia, które przed wykorzystaniem w produkcji uwalniają do powietrza szkodliwe substancje. Praca w takich pomieszczeniach wymaga przestrzegania wielu zasad bhp, co może oznaczać nawet... (dalej...)
Niebezpieczne Polskie drogi - przyczyny kraks w naszym kraju
Niebezpieczne Polskie drogi – przyczyny kraks w naszym kraju
Na ulicach dochodzi do wielu kraks, w których często giną ludzie. Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo regularnie. Śmierć na drogach Tak się zdarza, że nie każda podróż autem kończy się szczęśliwie i podróżni... (dalej...)

Warto poczytać