brazyl.com.plTylko wypoczynekPodróże › Białystok miastem przenikania się kultur

Białystok miastem przenikania się kultur

Wydawać by się mogło, że w Polsce nie ma miejsca na tolerancje. Okazuje się jednak, że są takie , które stają się plątaniną wielu kultur oraz religii. Takim właśnie miastem jest . Zaczynają się ciepłe dni, dlatego warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Białegostoku. To doskonałe miejsce na poszerzenie swoich horyzontów oraz poznanie się z prawdziwą mieszanką kulturową.

wycieczka białystok

fot.http://www.castlesofpoland.com/podlasie/bialystok_zdjecie023_en.htm

Wcześniej inne miasto

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że Łódź jest miastem czterech kultur: polskiej, żydowskiej, niemieckiej oraz rosyjskiej. Prawda jest jednak taka, że w Białymstoku przenikanie się kultur jest znacznie większe i widać to dosłownie na każdym kroku. W mieście tym przenikają się takie kultury jak: buddyzm, prawosławie, protestanci, islamiści, judaiści czy kultura Mamronów. To zaplecze pokazuje jak bardzo bogate kulturowo jest to miast. Warto skusić się pewnego pięknego poranka i wybrać się na wycieczkę do Białegostoku. Dla prawdziwych poszukiwaczy nietypowych miejsc oraz ludzi miasto może okazać się prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Mała świadomość

Niestety bardzo przykrej jest to, że mało wiedzą na temat własnego kraju. Wolą podróżować po świecie, niż zdobywać wiedzę o ziemi, z której pochodzą. To bardzo smutne, ponieważ posiada równie piękne krajobrazy jak Włosi, Francuzy czy Grecy. Wystarczy jedynie co ciekawskiej duszy, aby zmotywować się do poznania własnego kraju.
 

Więcej na temat:

, , , , ,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)
Odszkodowania latem i zimą
Odszkodowania latem i zimą
Kiedy można twierdzić, że należą się nam odszkodowania? W mieście w czasie zimy należy odśnieżać podjazdy i posesje. Za pamiętanie o tym jest odpowiedzialny właściciel domu czy budynku. Gdy zaniedba tego obowiązku, a przechodzień dozna... (dalej...)
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
ódź to miasto brzydoty. Okres świetności minął – dziś to miejsce, gdzie przechadza się filmowy Edi z wózkiem w poszukiwaniu złomu. Jeżeli się coś znajdzie, można liczyć na parę złotych, a te wymienić na szklankę... (dalej...)
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd za granicę. Głównie dlatego, że za granicą mogą liczyć na zdecydowanie lepsza jakość pracy oraz na lepsze zarobki. Niestety problem polega na tym, że coraz mniej na polskich... (dalej...)
Przewozy osób do Holandii stają się wielką szansą dla Polaków!
Przewozy osób do Holandii stają się wielką szansą dla Polaków!
Polacy nie mają wielkich szans na zrobienie oszałamiającej kariery w swoim kraju. Głównie dlatego, że ciągle utrzymuje się w nim bezrobocie, które mocno krępuje jakiekolwiek ich ruchy. Z tego powodu decydują się oni na wyjazdy... (dalej...)

Warto poczytać