brazyl.com.plCiekawostki › Brak studiów z geodezji w Łodzi?

Brak studiów z geodezji w Łodzi?

Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości pieniędzy. Absolwenci technikum w Łodzi mają jednak sporą trudność na kontynuowanie taki z tej dziedziny na uczelni wyższej. Przede wszystkim dlatego, że na terenie Łodzi nie ma uczelni państwowej, która uczyłaby w tym kierunku.

geodeci łódź

Wyjazd do innego miasta

Wielu absolwentów technikum geodezyjnego decyduje się na podjęcie nauki w innym mieście. W Łodzi znajduje się jedna , która w swojej ofercie edukacyjnej posiada kierunek związany z geodezją. Niestety jest to prywatna, która wymaga sporego wkładu w finansowego w uczenie się na tej uczelni. Przyszli mają dlatego trudny orzech do zgryzienia. Okazuje się, że najczęściej decydują się na podjęcie nauki na uczelni państwowej w innym mieście. Przede wszystkim dlatego, że wielu pracodawców zwraca sporą uwagę na to, na jakiej uczelni studiował dany kandydat na stanowisko w ich firmie. Okazuje się, że państwowe uczelnie są dla wielu osób znacznie bardziej prestiżowe.

Prośba młodych ludzi

Jak się okazuje młodzi ludzie, przyszli geodeci, którzy chcieliby studiować w Łodzi kilkukrotnie zgłaszali się do uczelni państwowych w tym mieście w celu uruchomienia kierunku związanego z geodezją. Niestety bezskutecznie. Absolwenci technikum geodezyjnego dziwią się, ponieważ byłby to kierunek cieszący się sporą popularnością. Daje on przecież możliwość założenia własnej firmy lub podjęcia pracy u wcześniej powstałej.

Więcej na temat:

, , , , ,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Wsparcie przy pisaniu pracy magisterskiej
Wsparcie przy pisaniu pracy magisterskiej
Są takie chwile w naszym życiu, które decydują o tym jak będziemy sobie radzić w przyszłości. Jedną z nich jest obrona pracy magisterskiej. Jest to moment rozliczenia z naszej wiedzy, którą uzyskiwaliśmy systematycznie podczas... (dalej...)
Prywatna inwestycja budowlana
Prywatna inwestycja budowlana
Budowa domu to duże wyzwanie nie tylko dla portfela, ale i psychiki. Stres związany z załatwieniem wszystkiego jest spory – wszak dom buduje się na lata, więc każdy chce aby wszystko było zrobione porządnie. Należy się jednak uzbroić... (dalej...)
Białystok miastem przenikania się kultur
Białystok miastem przenikania się kultur
Wydawać by się mogło, że w Polsce nie ma miejsca na tolerancje. Okazuje się jednak, że są takie miasta, które stają się plątaniną wielu kultur oraz religii. Takim właśnie miastem jest Białystok. Zaczynają się ciepłe dni, dlatego... (dalej...)
Odszkodowania latem i zimą
Odszkodowania latem i zimą
Kiedy można twierdzić, że należą się nam odszkodowania? W mieście w czasie zimy należy odśnieżać podjazdy i posesje. Za pamiętanie o tym jest odpowiedzialny właściciel domu czy budynku. Gdy zaniedba tego obowiązku, a przechodzień dozna... (dalej...)
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
ódź to miasto brzydoty. Okres świetności minął – dziś to miejsce, gdzie przechadza się filmowy Edi z wózkiem w poszukiwaniu złomu. Jeżeli się coś znajdzie, można liczyć na parę złotych, a te wymienić na szklankę... (dalej...)

Warto poczytać