brazyl.com.plPraca z pasją › Busy do Belgii, czyli Polacy w poszukiwaniu pracy

Busy do Belgii, czyli Polacy w poszukiwaniu pracy

Polacy coraz częściej postanawiają wyjechać za granicę. Głównie dlatego, że w kraju nie mogą liczyć na dobre zatrudnienie oraz godne wynagrodzenie. Dlatego coraz większa liczba osób postawia wykupić bilet na busa do Belgii czy Francji i tam ułożyć sobie życie na nowo. Problem polega jednak na tym, że polscy chwalą się zmniejszającym się bezrobociem. Tyle tylko, że nie jest to ich zasługą, ponieważ jak można się chwalić wyjazdami Polaków za granicę?

Busy do Belgii

i Francji

Nie można pominąć faktu, że coraz więcej firm transportowych organizuje wyjazdy do Belgii oraz Francji. Głównie dlatego, że Polacy mogą tam liczyć na zdecydowanie lepsze wynagrodzenie. Dlatego na dworcach zauważalne jest częstsze kursowanie busów do Belgii czy do Francji. Niestety Polacy wyjeżdżają, a ten wykorzystują politycy, chwaląc się, że dzięki ich działaniom zmniejszyło się w kraju . Niestety dzięki ich działaniom Polacy zostają zmuszeni do wyjazdów, a nie do lepszego życia. Nie powinno się tego faktu wykorzystywać.

Busy do Polski już nie

Prawda jest taka, że zdecydowanie większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd, ale zdecydowana mniejsza liczba decyduje się na powrót. Jedni czekają na lepsze czasy, dopiero wówczas zdecydują się na przyjazd. Inni z kolei nie chcą już nigdy wracać, uważając, że nic lepszego w Polsce nie da się już zrobić. Dlatego można zauważyć większą liczbę busów do Belgii czy Francji, niż do Polski.

Więcej na temat:

, , ,
Szkoła języka angielskiego i szybki kurs nauki
Szkoła języka angielskiego i szybki kurs nauki
Bezrobocie w Polsce rośnie z każdym miesiące, dlatego nie można się dziwić, że coraz większa liczna Polaków decyduje się na drastyczne rozwiązania w poszukiwaniu pracy. Tym drastycznym rozwiązaniem okazuje się wyjazd za granicę.... (dalej...)
Poszukiwanie pracy w celu wyższego zarobku
Poszukiwanie pracy w celu wyższego zarobku
W XXI wieku wiele państw europejskich przeżywa kryzys gospodarczy. By poradzić sobie z tym problemem, większość rządów wprowadza wyższe stawki podatków. Osoby otrzymujące minimalne wynagrodzenie za wykonywanie pracy zastanawiają... (dalej...)
Brak pracy w Polsce skłania do zatrudnienia w innym kraju
Brak pracy w Polsce skłania do zatrudnienia w innym kraju
Zwiększone bezrobocie w Polsce powoduje, że wiele osób poszukuje zatrudnienia w naszym kraju. Nie mogąc znaleźć pracy przez dłuższy czas, decydujemy się na szukanie jej w innych krajach. Zazwyczaj są to sąsiednie państwa. Z badań... (dalej...)
Bezrobocie i gospodarka Polski w XXI wieku
Bezrobocie i gospodarka Polski w XXI wieku
W XXI wieku coraz większa liczba osób jest bezrobotna. Przez tygodnie i miesiące poszukują pracy. Przeglądają lokalne gazety i strony internetowe na których znajdują się takie oferty pracy. Gdy uda im się coś interesującego od... (dalej...)
Wycieczka do stolicy Europy
Wycieczka do stolicy Europy
Gdy Polska nie była jeszcze w Unii Europejskiej szkoły zabierały dzieci na wycieczki do Warszawy aby mogły one zobaczyć jak wygląda budynek Polskiego sejmu. Teraz coraz więcej szkół decyduje się na inwestycje w wiedzę swoich podopiecznych... (dalej...)
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd za granicę. Głównie dlatego, że za granicą mogą liczyć na zdecydowanie lepsza jakość pracy oraz na lepsze zarobki. Niestety problem polega na tym, że coraz mniej na polskich... (dalej...)

Warto poczytać