brazyl.com.plCiekawostki › Busy do Polski, czyli niekonieczne powroty emigrantów

Busy do Polski, czyli niekonieczne powroty emigrantów

W Polsce nie ma perspektyw dla młodych ludzi. Z tego powodu wyjeżdżają oni za granicę. Poszukują oni godnej pracy za odpowiednie pieniądze. W ten sposób Polska traci nie tylko swoich mieszkańców, ale również ludzi wykształconych, którzy mogliby pracować i zasilać swój kraj. Niestety, ale jest inaczej. Za to szczycą się tym, że zmniejszają bezrobocie. Nie zmniejszają go! Oni tylko powodują, że postanawiają uciekać z miejsca, w którym się urodzili, wychowali i wykształcili.

Busy do Polski są zawstydzające

fot.http://www.universebuscharter.com/Charter_Bus_Fairfax_VA.html

Nieudany start

Prawda jest taka, że wyjeżdżają ludzie, którzy są pełni nadziei na lepsze . Jak się okazuje, za granicą trzeba również się odnaleźć. Nie wszystkim się to udaje. Wielu naszych rodaków staje się bezdomnymi, ponieważ praca okazała się zwykłą pułapka. Tacy ludzie najczęściej nie chcą powrócić do kraju, ponieważ wstydzą się tego powrotu. Nie chcą, aby wytykano ich palcami, ponieważ im się w życiu nie udało. Często nie są to ludzie, którzy piją, czy mają inne uzależnienia. Zazwyczaj to ludzie, którzy zostali oszukani i wrzuceni na bruk. Jednak takim osobom zawsze pomoże Ambasada Polska, która zorganizuje .

Większy jest wstyd

Nie raz spotkano się z taką sytuacją, że zorganizowano już busy do Polski dla ludzi, którym za granicą się nie powiodło. Jednak w ostatniej chwili rezygnowali oni z powrotu do kraju, ponieważ wstyd okazywał się silniejszy. Przez wstyd wolą oni zostać na angielskich, czy niemieckich ulicach, ponieważ tam są anonimowi. Nikt nie przejdzie obok i nie powie: „To ten Kowalski z Miodowej co mu się za granicą nie udało”.

Więcej na temat:

, , ,
Bezrobocie i gospodarka Polski w XXI wieku
Bezrobocie i gospodarka Polski w XXI wieku
W XXI wieku coraz większa liczba osób jest bezrobotna. Przez tygodnie i miesiące poszukują pracy. Przeglądają lokalne gazety i strony internetowe na których znajdują się takie oferty pracy. Gdy uda im się coś interesującego od... (dalej...)
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Busy do Polski zaczną przywozić Polaków?
Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd za granicę. Głównie dlatego, że za granicą mogą liczyć na zdecydowanie lepsza jakość pracy oraz na lepsze zarobki. Niestety problem polega na tym, że coraz mniej na polskich... (dalej...)
Busy do Belgii, czyli Polacy w poszukiwaniu pracy
Busy do Belgii, czyli Polacy w poszukiwaniu pracy
Polacy coraz częściej postanawiają wyjechać za granicę. Głównie dlatego, że w kraju nie mogą liczyć na dobre zatrudnienie oraz godne wynagrodzenie. Dlatego coraz większa liczba osób postawia wykupić bilet na busa do Belgii czy... (dalej...)

Warto poczytać