brazyl.com.plMotoryzacjaMotoporadnik › CB-radio – idealny sposób na mandaty?

CB-radio – idealny sposób na mandaty?

Chyba każdemu kierowy zdarzyło się, otrzymać fotografię od straży miejskiej lub zatrzymanie przez policję. Przekroczenie prędkości zdarza się, nie popieramy brawury, jednak często zbyt długie nie spoglądanie na licznik lub zwykłe gapiostwo i niezauważenie znaku może prowadzić do przekraczania prędkości. Jednak czy może nam pomóc?

„Misiaczki na 120 kilometrze”

Dzięki informacjom od innych kierowców przekazywanych przez „gruszkę” wiemy co dzieje się na drodze. To gdzie ewentualnie stoi , wydarzył się jakiś wypadek, lub jest po prostu niebezpieczne miejsce. Zwiększa to czujność kierowców, a przecież właśnie o to chodzi w kontrolach radarowych. nie „suszy” w celu zdobywania jak największej liczby ów, ale w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Inne rozwiązania

Jednym z ciekawszych sposobów na wiedzę na temat patrolów policji oraz ewentualnych fotoradarów stałych są . Urządzenia te wskazują częste miejsca ustawiania się patrolów, na podstawie informacji nadsyłanych od kierowców. Nawigacja w takim przypadku informuje nas o możliwości patrolu, dzięki czemu zwalniamy w danym miejscu.

Więcej na temat:

, , , ,
Czas na zmianę auta
Czas na zmianę auta
Wiele lat użytkowania samochodu sprawia, że w pewnym momencie przychodzi czas na pozbycie się go. Właściciele pojazdów pragną dokonać tego dość szybko. Niestety ze względu na sporą ilość sprzedawanych aut, osiągnięcie sukcesu nie... (dalej...)
Liczne wypadki na polskich drogach
Liczne wypadki na polskich drogach
Dane statystyczne dotyczące wypadków samochodowych w Polsce są dość niepokojące. Rocznie dochodzi do około czterdziestu tysięcy kolizji drogowych. W ich wyniku setki osób ponosi śmierć, zaś tysiące zostaje rannych. Pojazdy biorące... (dalej...)

Warto poczytać