brazyl.com.plCiekawostki › Czemu fotograf może pokochać Łódź?

Czemu fotograf może pokochać Łódź?

ódź to brzydoty. Okres świetności minął – dziś to miejsce, gdzie przechadza się filmowy Edi z wózkiem w poszukiwaniu złomu. Jeżeli się coś znajdzie, można liczyć na parę złotych, a te wymienić na szklankę taniego wina w barze, gdzie pani Halinka nie traktuje ludzi z góry – każdy jest bowiem biedny.

widzi Łódź przez obiektyw

Czy istnieje osoba, która może docenić to miasto, które podupada i nie ma perspektyw? Tak, jest to fotograf – dla niego bowiem Łódź to miasto kontrastów. Przeszłość, która jest silnie obecna w architekturze (ale i mentalności mieszkańców) miesza się z próbami wprowadzenia nowoczesności. Okazuje się, że tylko kompromisty w postaci Manufaktury są skuteczne. Na terenie byłego kompleksu fabryk, powstało centrum handlowe, które nawiązuje do historii miejsca. Stare cegły zostały odnowione, ale nie usunięte – tam, gdzie dawniej ludzie ciężko pracowali, by zarobić na chleb, dziś się wydaje pieniądze, dużo pieniędzy. Tam się też robi zdjęcie, ponieważ rynek otoczony ceglanymi budynkami jest fotogeniczny. Tym, co fotograf również uwieczni jest jednak stara i brzydka strona miasta.

fabryka

Ładne brzydkich miejsc

Łódź to miasto, które było uprzemysłowione. Kominy fabryk wciąż pozostają znakiem przeszłości – dawniej buchał z nich dym, a z fabryk dało się słyszeć hałas maszyn. Dziś takie miejsca są opuszczone i zniszczone. Władze nie mają pomysłu co zrobić z takimi pozostałościami, dlatego stoją i niszczeją. To jednak miejsca, które fotograf pokocha. Poetyka miasta jest tajemnicza – ukazywanie brzydoty ma swój urok.

Więcej na temat:

, , ,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Dobra jakościowo fotografia ślubna z miasta Siedlce
Dobra jakościowo fotografia ślubna z miasta Siedlce
Młode pary które żyją w dwudziestym pierwszym wieku nie wyobrażają sobie przeważnie takich rzeczy jak ślub na którym nie będą robione zdjęcia. Pamiątki ślubne w takiej formie są przeważnie najpopularniejsze. Fotografia ślubna... (dalej...)
Kogo stać na apartamenty?
Kogo stać na apartamenty?
Łódź to miasto, które nie cieszy się ostatnio szczególna popularnością. Można je kochać lub nienawidzić za wszechobecność szarość i ruinę. Warto jednak pamiętać, że dawniej było to miasto, w którym panował... (dalej...)
Praca fotografa ślubnego
Praca fotografa ślubnego
Zawód fotografa ślubnego nie jest łatwy. Trzeba nie tylko umieć dobrze wykonywać swój fach, ale również wiedzieć, jak się zachowywać, jak nie wychodzić nikomu w drogę i działać tak, aby wszyscy byli z usługi fotograficznej... (dalej...)
Ślub w mniejszej miejscowości
Ślub w mniejszej miejscowości
W mniejszych miejscowościach ludzie mogą mieć czasem problemy z tym żeby wynająć fotografa który nie będzie miał zbyt wysokich cen. Mimo wszystko wykonana w miastach takich jak Oława fotografia ślubna jest bardzo często znacznie lepsza... (dalej...)
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)

Warto poczytać