brazyl.com.plMotoryzacjaMotoporadnik › Czy Volkswageny to wciąż tak niezawodne auto jak dawniej?

Czy Volkswageny to wciąż tak niezawodne auto jak dawniej?

marki od zawsze były w Polsce uważane za niezawodne i produkowane przy zachowaniu najwyższych standardów. Opinia ta jest aktualna również teraz, co widać w salonach tej marki, a także w komisach czy na giełdach samochodowych. Także na drogach liczba aut ze znaczkiem jest w czołówce. Jednak czy te są wciąż tak niezawodne jak dawniej?

Zarabianie na opinii o niezawodności

jest tak silnie kojarzona z niezawodnymi autami, że niewielu kierowców zwraca na statystyki podawane przez niezależne instytuty badające rynki motoryzacyjne. Auta ze znaczkiem VW nie są tak niezawodne jak w latach dziewięćdziesiątych, nawet należące do koncernu są mniej awaryjne. Nie zmienia to jednak faktu, że marka ta ma wielu zagorzałych fanów, który niezależnie od faktów, będą kupowali nowe pojazdy zza Odry.

Najważniejszy rachunek ekonomiczny

Volkswagen ma na tyle dobrze wyrobioną opinie, że nie musi walczyć o klientów tak jak choćby auta francuskich marek, kojarzonych z awaryjnością szczególnie elektroniki. Poza tym, auta te są jednymi z częściej serwisowanych, dlatego na usterkach zawieszenia czy jednostek napędowych zarabia najwięcej właśnie VW.

Więcej na temat:

, , , ,
Czas na zmianę auta
Czas na zmianę auta
Wiele lat użytkowania samochodu sprawia, że w pewnym momencie przychodzi czas na pozbycie się go. Właściciele pojazdów pragną dokonać tego dość szybko. Niestety ze względu na sporą ilość sprzedawanych aut, osiągnięcie sukcesu nie... (dalej...)
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Zakup samochodu osobowego wiąże się z wieloma wydatkami pieniężnymi. Do samej jazdy potrzebne jest paliwo, tankowane na stacjach. Nie można także zapominać o co rocznym dokonywaniu przeglądu oraz wykupieniu ubezpieczenia. Do tego wszystkiego... (dalej...)
Lublinianie dbają o sprawne pojazdy samochodowe
Lublinianie dbają o sprawne pojazdy samochodowe
Lublin to kolejne miasto, w którym właściciele samochodów zdają sobie sprawę z momentów niesprawności aut. Wiedzą, że gdy dojdzie do awarii, konieczne jest wezwanie pomocy. U jednych będzie to pomoc drogowa, u drugich wsparcie... (dalej...)
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Samochody są jednym z najczęściej wykorzystywanych w dwudziestym pierwszym wieku środków lokomocji, bardzo często jest to zwykła wygoda dla kierującego ale trzeba pamiętać, że nawet porządne auta się psują. Zdarzają się osoby dla... (dalej...)
Walka samochodów zagranicznych z krajowymi
Walka samochodów zagranicznych z krajowymi
Rynek motoryzacyjny w Polsce co rusz powiększa się o używane samochody sprowadzane z innych państw. Co ma wpływ na taką sytuację? Jak się okazuje jest to kilka czynników. Pierwszym z nich są środki finansowe. Zakup wraz z dostarczeniem... (dalej...)
Przyszłość leży w handlu internetowym
Przyszłość leży w handlu internetowym
Handel internetowy w przyszłości może być podstawą całego handlu i obrotu towarowego. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy pędzą do przodu i nie maja kiedy się zatrzymać, bardzo istotne jest by umożliwić człowiekowi dostęp do usług i... (dalej...)

Warto poczytać