brazyl.com.plTylko wypoczynekRozrywka dla każdego › Czy walentynki są potrzebne?

Czy walentynki są potrzebne?

Od kilku lat na popularności zdobywa , czyli tzw. . Coraz chętniej wykorzystujemy to święto do okazywania swoich uczuć poprzez organizowanie różnych imprez czy spotkań, a także obdarowując się nawzajem przeróżnymi prezentami walentynkowymi. Niektórzy twierdzą, że nie są nam potrzebne, a nawet uważają, że jest t o zbędne wydawanie pieniędzy. Teoria ta ma sporo zwolenników, zwłaszcza w starszej części społeczeństwa, która uważa że jest to wyłącznie komercyjne święto, na którym zarabiają kwiaciarnie i producenci czekoladek. Pewnie mają sporo racji, że jest to swego rodzaju wymuszanie uczuć. przecież nie zastąpią naszych prawdziwych uczuć.

O uczuciach pamiętajmy nie tylko w walentynki

Nie ma co deliberować nad tym czy takie święto jest potrzebne czy nie, zakorzeniło się ono już w pewnym stopniu w naszej świadomości i raczej już się do niego przyzwyczailiśmy. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy takich świąt. Najważniejsze by pamiętać, że okazywanie uczuć to nie prezenty na walentynki, ale dobre słowo, spojrzenie czy najzwyklejsza obecność przy drugiej osobie. Oczywiście miło jest otrzymywać kwiaty czy czekoladki, ale przecież do tego nie potrzeba specjalnej okazji czy święta. Takie święto naszej miłości powinniśmy obchodzić każdego dnia bez zbędnego szumu i presji ze strony innych.
Swoją drogą jakiś maleńki drobiazg na walentynki z pewnością nie zaszkodzi i czasem warto zmienić swoje zapatrywania i od czasu do czasu odstąpić od swoich zasad i podarować coś bliskiej osobie.  

Warto poczytać