brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Dach jako jedna z najważniejszych części domu

Dach jako jedna z najważniejszych części domu

, jest jednym z najważniejszych elementów w konstrukcji całego domu. To on chroni nas oraz nasz dobytek, przed opadami atmosferycznymi, przed wiatrem oraz słońcem. Warto więc, zatroszczyć się o to, aby był on jak najlepszej jakości, bowiem ma on nam służyć przez wiele lat.

Wiązary – drewniane podstawy dachu

Wiązary, są podstawowym elementem, który utrzymuje cały dach. Wykonane z drewnianych belek, kształtem przypominają trójkąty, które połączone są specjalnymi krzyżulcami i słupkami. Ważne jest, aby do zbudowania konstrukcji wiązarowej, użyć drewna jak najlepszej jakości, które będzie trwałe i odporne na różne czynniki. Dzięki temu, iż , są  stosunkowo lekkie, często używa się ich, do budowy ów, o dużych rozpiętościach dachu. Dzięki nim bowiem, nie trzeba wykonywać dodatkowych ścian oraz słupów nośnych. Co ciekawe, wiązary można używać nawet wtedy, kiedy chcemy zagospodarować przestrzeń poddasza.

Gdy konstrukcje wiązarów będą wykonane, należy się skupić, na doborze odpowiedniego rodzaju dachówki. Ważne, aby była ona wykonana z trwałego na uszkodzenia mechaniczne i zmiany pogodowe surowca. Oprócz tego, pełni ona idealne uzupełnienie wyglądu całego domu, dlatego dobiera się ją tak, aby pasowała do całej elewacji ścian zewnętrznych budynku.

Więcej na temat:

, , , , , , , ,
Działania związane z budową domu
Działania związane z budową domu
Budowa domu to bardzo poważna inwestycja. Trzeba liczyć się z tym, że pochłonie wiele środków finansowych i będzie trwać przez dłuższy czas. Mimo, to wiele osób podejmuje taką decyzję. Dla niektórych własny dom oznacza... (dalej...)
Kupowanie domu- gdzie szukać ofert?
Kupowanie domu- gdzie szukać ofert?
Wiele rodzin gdy tylko ma taką możliwość decyduje się na zakup własnego mieszkania lub domu. Jest to wygodniejsze od decydowania się na budowę, która mogłaby trwać latami. Kupujemy i możemy się od razu wprowadzić. Najpierw trzeba... (dalej...)
Przeprowadzenie remontu w domu
Przeprowadzenie remontu w domu
Prace remontowe w każdym mieszkaniu powinno się wykonać raz na kilkanaście lat przynajmniej. To dobra okazja nie tylko, aby odnowić wygląd mieszkania, zmienić podłogi, ale również aby sprawdzić stan instalacji elektrycznej, czy gazowej,... (dalej...)
Amatorskie projektowanie wnętrz
Amatorskie projektowanie wnętrz
Wnętrza domu stają się bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim człowiek czuje się dobrze i komfortowo w swoich czterech ścianach. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się zaprojektować wnętrze swojego mieszkania.... (dalej...)
Azylowe królestwo natury
Azylowe królestwo natury
Dom jest miejscem wyjątkowym dla człowieka, w którym może czuć się bezpiecznie. Tak przynajmniej powinno zawsze być. Prawda jest jednak taka, że człowiek zawsze będzie częścią natury, chociaż będzie stawiał przed sobą betonowe... (dalej...)
Montaż poszycia dachowego
Montaż poszycia dachowego
Konstrukcje dachowe wymagają położenia poszycia. Jak się okazuje, każdy wybiera coś innego. Dla jednego dobrą opcją jest papa, dla drugiego blacha, a jeszcze innego dachówka. Każdy typ pokrycia powinien zostać zamontowany przez fachowców.... (dalej...)

Warto poczytać