brazyl.com.plLuksusowy domDomowe porady › Duży dom – duży problem

Duży dom – duży problem

Polacy się bogacą, z każdym rokiem coraz bardziej wyłania się średnia klasa wyższa i wyższa. Większa zasobność portfela to także większe potrzeby. Przeskok z małego mieszkania w wielkiej płycie do domu na przedmieściach to całkiem zwyczajny trend społeczny w krajach rozwijających się jak Polska. Często jednak osoby świeżo po wzbogaceniu się, zachłystują się pieniędzmi i przesadzają z ich wydatkowaniem np. właśnie podczas budowy swojego pierwszego domu.

na przedmieściach

Przerost formy nad treścią to podstawowy grzech tzw. nowobogackich. Budowanie domu, z którego i tak nigdy nie będą korzystali w pełni może stać się dużym problemem. domu ponad 200 m2 to nie przelewki, taka powierzchnia, nawet przy bardzo schludnych domownikach bardzo szybko się brudzi. Ponadto takie pałace często budowane są w domyśle jako pomniki, chęć błyszczenia wśród takich ludzi jest dość powszechna.

200 m2 i wzwyż

Tak duży dom wymaga albo rodziny wielodzietnej w której wszyscy partycypują w sprzątaniu, lub firmy sprzątającej. Ta ostatnia opcja jest najczęściej wybierana przez „nowobogackich”, poza rozwiązanym problemem zbyt dużego domu, dodaje prestiżu.

Więcej na temat:

, , , ,
Działania związane z budową domu
Działania związane z budową domu
Budowa domu to bardzo poważna inwestycja. Trzeba liczyć się z tym, że pochłonie wiele środków finansowych i będzie trwać przez dłuższy czas. Mimo, to wiele osób podejmuje taką decyzję. Dla niektórych własny dom oznacza... (dalej...)
Przeprowadzenie remontu w domu
Przeprowadzenie remontu w domu
Prace remontowe w każdym mieszkaniu powinno się wykonać raz na kilkanaście lat przynajmniej. To dobra okazja nie tylko, aby odnowić wygląd mieszkania, zmienić podłogi, ale również aby sprawdzić stan instalacji elektrycznej, czy gazowej,... (dalej...)
Amatorskie projektowanie wnętrz
Amatorskie projektowanie wnętrz
Wnętrza domu stają się bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim człowiek czuje się dobrze i komfortowo w swoich czterech ścianach. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się zaprojektować wnętrze swojego mieszkania.... (dalej...)
Azylowe królestwo natury
Azylowe królestwo natury
Dom jest miejscem wyjątkowym dla człowieka, w którym może czuć się bezpiecznie. Tak przynajmniej powinno zawsze być. Prawda jest jednak taka, że człowiek zawsze będzie częścią natury, chociaż będzie stawiał przed sobą betonowe... (dalej...)
Dostosować swoje mieszkanie
Dostosować swoje mieszkanie
Dom jest miejscem najważniejszym dla człowieka. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie w domu jesteśmy w stanie ukryć się przed zagrożeniem oraz nieprzyjemnymi sytuacjami. To również w domu człowiek wypoczywa i regeneruje własne... (dalej...)
Nadaj mieszkaniu charakteru
Nadaj mieszkaniu charakteru
Dom to miejsce wyjątkowe. Przede wszystkim dlatego, że to w nim człowiek ma czuć się bezpiecznie oraz komfortowo. Z tego powodu wiele osób decyduje się na to, aby mieszkanie dostosować do swoich potrzeb. Zmiana wystroju mieszkania może... (dalej...)

Warto poczytać