brazyl.com.plFinanse › Dwa sposoby na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym

Dwa sposoby na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym

Co roku jesteśmy zobowiązani do składania rocznego rozliczenia z uzyskanych dochodów w Urzędzie Skarbowym. Ważne jest aby zrobić to na czas oraz poprawnie. W przeciwnym wypadku groziły by nam kary pieniężne. Niektórzy decydują się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, a inni radzą sobie sami. Jakie mamy zatem możliwości?


Pomoc biur rachunkowych
Część osób decyduje się odwiedzić . W mieście Łódź jest wiele takich placówek. Musimy mieć ze sobą druk pobrany z urzędu oraz niezbędne dokumenty. Musimy dostać odpowiednie druki z każdego miejsca pracy z poprzedniego roku. Pracownik biura może zadać nam kilka pytań, szczególnie jeżeli będziemy chcieli skorzystać z jakiś ulg. Wypełnione rozliczenie prawdopodobnie odbierzemy w ciągu kilku dnia. Następnie możemy się z nim udać do właściwego Urzędu Skarbowego. Warto to zrobić jak najszybciej żeby uniknąć stania w długich kolejkach. Dostaniemy również potwierdzenie wniosku. Czasem będzie tak, że dostaniemy zwrot podatku, a niekiedy będziemy musieli coś zapłacić urzędowi.
Programy komputerowe
Sporo osób wypełnia rozliczenia używając specjalnie do tego przygotowanych programów. Potrzebne są te same dokumenty. Program pokazuje nam jak krok po kroku wypełniać druk. Wskazuje, które pozycje z naszych dokumentów trzeba przepisać, w jaki sposób je policzyć i dokładnie w które rubryki je wpisać. Taki dokument możemy wysłać do urzędu przez Internet. Ta forma cieszy się coraz większą popularnością ze względu na wygodę.
 

Więcej na temat:

, ,
Prowadzenie prywatnej firmy
Prowadzenie prywatnej firmy
W Polsce na przestrzeni ostatniej dekady można zauważyć wyraźny wzrost liczby prywatnych firm. Członkostwo w Unii Europejskiej umożliwiło osobom prywatnym pobieranie dofinansowań unijnych umożliwiających założenie i początkowy rozwój... (dalej...)
Księgowość to przyszłość firm
Księgowość to przyszłość firm
Nowoczesne firmy starają się wykorzystać jak najbardziej możliwości które odkrywa przed człowiekiem księgowość. Jeżeli młodzi właściciele firm nie będą mieli zbyt dużego mniemania o sobie i będą chcieli wykorzystać w swojej... (dalej...)
Czy wykorzystać biuro rachunkowe?
Czy wykorzystać biuro rachunkowe?
Wiele osób które posiadają własne firmy w miastach takich jak Poznań decydują się na to żeby wykorzystać biuro rachunkowe. Część osób zastanawia się jednak czy jest to dobre rozwiązanie. W dziedzinie jaką jest rachunkowość... (dalej...)
Składanie zeznań podatkowych - obowiązek każdego obywatela
Składanie zeznań podatkowych – obowiązek każdego obywatela
Każda osoba do końca kwietnia każdego roku musi złożyć zeznanie podatkowe. Jest to wręcz obowiązek obywateli państwa polskiego. Za brak złożenia takiego zeznania grożą kary finansowe i kary więzienia. Dlatego nie zapominajmy o tym podczas... (dalej...)
Wyjątkowe biuro rachunkowe
Wyjątkowe biuro rachunkowe
Czym się zajmuje biuro rachunkowe? To „normalne” prowadzi księgi przychodów i rozchodów. To dobre powinno się cechować rzetelnością oraz profesjonalizmem. A czym zajmuje się „nienormalne” biuro rachunkowe? Najstarszy... (dalej...)
Biuro rachunkowe potrafi ułatwić życie przedsiębiorcy
Biuro rachunkowe potrafi ułatwić życie przedsiębiorcy
Wielu Polaków jest zmuszonych w dzisiejszym świecie do zakładania własnych działalności usługowych lub handlowych. Wszystko spowodowane jest tym, że brakuje miejsc oraz ofert pracy, które umożliwiłyby polskiemu społeczeństwu... (dalej...)

Warto poczytać