brazyl.com.plCiekawostki › Dziwne schody w Hogwardzie

Dziwne schody w Hogwardzie

Świat magii nie zawsze musi być zrozumiały. Właśnie to jest w nim piękne. To rzeczywistość, która kryje w sobie wiele ciekawostek, dotąd niespotykanych. Skoro są one nieznane, to często nawet nie zrozumiałe. Tak było początkowo z samym Harrym Potterem, czarodziejem, ale wychowanym w świecie normalnych, niemagicznych ludzi. Wszystko przebiegałoby odpowiednio, gdyby nie , które w pierwszej części cyklu książek o Harrym Potterze. To dzięki nim odkrywa, że w Hogwarcie dzieją się dziwne rzeczy, które nie są typowe nawet dla tego świata. Mowa oczywiście o schodach, które samodzielnie potrafią zmieniać swoje . Czasem w ten sposób wywodzą człowieka w pole.

 schody malbork

fot.http://www.cooltownstudios.com/2005/11/21/walkable-buildings

Wiele schodów

Schody, które pojawiają się w pierwszej części to nie jedyne, które zaskakują widza czy czytelnika. W jednej części zauważyć można schody prowadzące do damskich sypialni. Okazuje się, że kiedy chcą wejść nimi mężczyźni one natychmiast zamieniają się w ślizgawkę. W ten sposób szkoła pragnie zapobiec nocnym spotkaniom nastolatków. Jak się okazuje schody to bardzo widoczny i zauważalny motywy pojawiający się w książę. Zacząć przecież można od tego, że pokój Harrego Pottera znajdował się w pod schodami. Można się domyślać, że schody mogą oznaczać wzloty i upadki, ale również trudy. Tak jak człowiek wchodzi po stromych schodach, wspina się ku swojej przyszłości, ale bardzo łatwo może znaleźć się również pod nimi, co z kolei ma symbolizować trudności i .

Więcej na temat:

, , ,
Przemyślane zakupy to podstawa
Przemyślane zakupy to podstawa
Budynki mieszkalne wyposażone są w całe mnóstwo akcesoriów. Jedne zapewniają jedynie wygląd, estetykę. Drugie pełnią ważną rolę. Przy zakupie jakiegokolwiek z obu grup, trzeba zważać nie tylko na cenę. Istotny jest rodzaj... (dalej...)
Miejsce, w którym można rozwiązać problemy
Miejsce, w którym można rozwiązać problemy
Każdy człowiek miewa swoje problemy. Z jednymi bardzo łatwo jest się uporać. Z innymi z kolei nie jest tak łatwo. Wówczas potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Nie zawsze jednak posiadamy taką osobę, która wysłucha naszych problemów.... (dalej...)
Motyw schodów w „Harrym Potterze”
Motyw schodów w „Harrym Potterze”
Jedną z najpopularniejszych książek dla młodzieży stała się powieść o młodym czarodzieju, który musiał walczyć ze złem. Problem polegał jednak na tym, że nie zdawał sobie on sprawy z tego, kim jest oraz w jaki sposób walczyć... (dalej...)
Nadajmy naszym mieszkaniom wyrazu za pomocą gustownych schodów
Nadajmy naszym mieszkaniom wyrazu za pomocą gustownych schodów
Często zastanawiamy się co jeszcze można dorzucić do naszego domu, aby był on jeszcze bardziej efektywny pod względem wizualnym niż jest w chwili obecnej. Przychodzi nam szereg pomysłów do głowy. Zazwyczaj zastanawiamy się nad wymianą... (dalej...)
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jakim niebezpieczeństwem i jakim wyzwaniem dla dziecka w domu może być radzenie sobie z wieloma problemowymi i zaskakującymi sytuacjami. Dziecko czasami wchodzi w taki okres rozwoju, że problemem dla niego... (dalej...)
  Schody do domu – na jakie się zdecydować?
Schody do domu – na jakie się zdecydować?
Ci którzy budują własny, piętrowy dom, prędzej czy później staną przed decyzją związaną z wyborem idealnych schodów wewnętrznych. Na ogół nie jest to taka łatwa decyzja, bowiem jesteśmy świadomi, iż jest to... (dalej...)

Warto poczytać