brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Elektryczność – droga rozwoju

Elektryczność – droga rozwoju

Od czasu, gdy rozporządzenie o elektryfikacji wsi weszło w życie – minęło już dużo czasu, a problem z możliwościami odbioru energii elektrycznej nie jest już dzisiaj praktycznie problemem i gdzie byśmy nie byli to spokojnie możemy do woli korzystać z tego dobrodziejstwa.
Ciężko to sobie jednak dziś wyobrazić, ale w latach pięćdziesiątych dostęp do elektryczności miało w Polsce niemal trzynaście procent gospodarstw domowych co zdecydowanie nie było komfortowe.

Cóż, takie były czasy i każdy obywatel jakoś musiał sobie radzić – a posiadanie takiej dogodności jak elektryczny w gniazdku – często pozostawało zaledwie w sferze marzeń i wielu nie doczekało czasu, gdy elektryczny możemy wydobywać także ze słońca.
W związku z rozwojem elektryfikacji, która postępowała skutecznie przez trzydzieści lat od zakończenia drugiej wojny światowej – nastąpił bardzo intensywny wzrost gospodarczy spowodowany zapotrzebowaniem na prekursorskie usługi.
Brakowało oczywiście na początku specjalistów i fachowców, którzy umiejętnie mogliby stworzyć instalacje elektryczne w każdym domu, tak aby mieszkańcy mieli zapewniony swobodny dostęp do prądu.
Zaskakujące wydają się statystyki gdy zobaczymy, że jeszcze w latach dziewięćdziesiątych tego wieku – swobodny dostęp do elektryczności miała tylko jedna czwarta społeczeństwa z czego czterdzieści procent to byli mieszkańcy miast.
Czym jest dzisiaj energia elektryczna – a czym jej brak – wie każdy, kto korzysta w swoim pokoju z prądu – czego by nie było w domu – internet, komputer, telewizor?

Niemal wszystkie wynalazki, jakie wymyślają dzisiaj kreatywni ludzie – są zasilane prądem elektrycznym i bez tego dodatku są praktycznie bezużyteczne – co sprawia, że prąd jest najbardziej potrzebnym teraz źródłem energii i pewnie częściej z korzystamy z niego niż z wody.

Więcej na temat:

, ,
Jak zaoszczędzić prąd, czyli obniżanie rachunków dla opornych?
Jak zaoszczędzić prąd, czyli obniżanie rachunków dla opornych?
Utrzymanie własnego domu czy własnego mieszkania to zadanie bardzo trudne dla większości osób. Trzeba mieć naprawdę duże dochody, żeby w jakimś stopniu utrzymać dobrą płynność finansową. Koszty życia rosną z roku na rok, niezależnie... (dalej...)

Warto poczytać