brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla

Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla

to najpopularniejsze stałe paliwo opałowe w Polsce. Prawie co czwarty Polak ogrzewa swój dom węglem lub produktem węglowym jak czy . Jest to jedno z tańszych rozwiązań opałowych. Problem jednak pojawia się, kiedy trafimy na skup, którego nie zawsze opiera się na uczciwości.

Sposoby oszukiwania klientów podczas sprzedaży

Węgiel kupuje się na tony, zwykle także z dowozem do domu. Klienci zamawiają konkretną ilość opały, a dostawca w skupie waży i ładuje . Dajemy w ten sposób możliwość do przekłamania na wadze węgla. Nieuczciwi sprzedawcy dodają do węgla niepalne substancje zwiększające wagę i objętość transportu. W takim przypadku otrzymujemy wraz z węglem kamienie, kawałki drewna, pręty metalowe, lub inne materiały mogące uszkodzić piec.

Jak chronić się przed oszustami

Pierwszy i podstawowy sposób to zaciągnąć języka u znajomych i sąsiadów. Ich doświadczenia ze sprzedawcami węgla mogą nam bardzo pomóc. Kolejny sposób to kupno węgla w składzie, nie przez telefon. Możemy w ten sposób skontrolować wagę i to, czy podczas załadunku nie pojawiają się materiały inne od opału. Na rynku niestety nie brakuje firm oferujących sprzedaż węgla mieszanego z odpadkami, jednak dzięki tym wskazówkom możemy uniknąć oszustów.

Więcej na temat:

, , , ,
Węgiel, ołówek czy pastele?
Węgiel, ołówek czy pastele?
Rysować można na wiele sposobów. Niektórzy biorą ołówek, inni węgiel, jeszcze inni preferują robić szkice piórem i tuszem. Jedno jest pewne – artyści muszą ćwiczyć rzemiosło nim zaczną tworzyć coś osobistego. Węgiel,... (dalej...)
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Węgiel jest wykorzystywany głównie do ogrzewania mieszkań. Popyt na ten surowiec zwiększa się gdy temperatury na powietrzu się zmniejszają. W czasie kiedy zapowiadany jest spadek temperatury i ma przyjść zima. Nikt z nas nie chce przebywać... (dalej...)
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Wydobycie węgla spadło w kopalniach. Oczywiście głównym powodem jest fakt, że sama sprzedaż węgla nie rośnie, a z roku na rok coraz bardziej maleje. To niepokojące, ponieważ w ten sposób ludzie tracą miejsca pracy, a gospodarka... (dalej...)
Druga popularność pieców kaflowych
Druga popularność pieców kaflowych
Piece kaflowe to specyficzny rodzaj ogrzewania, dziś traktowany już niemal jako ciekawostka, który wcześniej wykorzystywany był w praktycznie każdym domu (na początku tylko wśród tych bogatszych, potem zakres jego popularności... (dalej...)
Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego
Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego
Właściciel domku musi sobie zapewnić ogrzewanie podczas miesięcy jesiennych, zimowych, często także na początku wiosny. W innym wypadku, jego domek szybko będzie nadawał się do rozbiórki. Zresztą nikt nie chciałby zamieszkiwać zimnego... (dalej...)
Ogrzewanie - jak opalać i nie przepłacać
Ogrzewanie – jak opalać i nie przepłacać
Dziś śmiało możemy powiedzieć, że przed zimą przeważnie każdy z nas zabezpiecza swój dom, poprzez zastosowanie odpowiedniego ogrzewania. Jak się okazuje ogrzewanie bardzo często niestety ale coraz bliżej okresu zimowego drożeje.... (dalej...)

Warto poczytać