brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Jak wygląda leczenie kanałowe?

Jak wygląda leczenie kanałowe?

  – gdy słyszymy tą nazwę, często dostajemy dreszczy. Mówi się, że ten zabieg nie należy do przyjemnych . Na czym dokładnie polega ? To metoda, którą stosuje się w przypadku zapaleń miazgi zęba. otwiera komorę zęba i usuwa zmienioną miazgę z komory i kanałów zęba. Następnie opracowuje kanał przy użyciu specjalnych narzędzi. Kanał przepłukuje się między innymi podchlorynem sodu, kolejny etap do osuszanie, po to by przestrzeń zęba zmogła zostać wypełniona odpowiednim materiałem – zastępnikiem, najczęściej gutaperka.

Leczenie kanałowe krok po kroku

Cały zabieg rzecz jasna wykonuje się po znieczuleniu. Mimo tego, pacjenci przyznają, że wrażenia są dość nieprzyjemne. Miazga zostaje usunięta, kanał oczyszczony, zdezynfekowany i wypełniony ponownie. Co ważne – całe leczenie zazwyczaj odbywa się pod mikroskopem operacyjnym i kontrolą radiologiczną. Chodzi bowiem o dokładność i precyzję. W czasie zabiegu może się bowiem okazać, że u danego pacjenta występują obrzęki i ropnie lub przepchniecie materiału jest niemożliwe. Czasami już sama perforacja kanału okazuje się wyzwaniem.

leczenie kanałowe bielsko-biała

Leczenie pod kontrolą

Po co w ogóle wykonuje się leczenie stomatologiczne? Ząb, który w ten sposób zostaje wyleczony ma szansę pozostać w jamie ustnej długo i bez niepożądanych efektów. Gdy leczenie kanałowe będzie jednak wykonane nieprawidłowo, efekty mogą być dramatyczne – zapalenie tkanek około wierzchołkowych, co może się kończyć koniecznością usunięcia zęba.

Więcej na temat:

, , ,
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ludzie bardzo często mają problemy związane z takimi rzeczami jak zgryz. Jedynym lekarzem który może zaradzić na takie schorzenia jest ortodonta. Piaseczno jest miastem w którym można skorzystać z usług jednego z lepszych lekarzy... (dalej...)
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Pogoń za ideałem piękna najczęściej kojarzy się z kobietami, które bardzo często gotowe są poświęcić bardzo wiele by uzyskać swój cel. jest w tym część prawdy, gotowe jesteśmy na wiele poświęceń, nie tylko w kwestii... (dalej...)
Kiedy trzeba założyć implanty
Kiedy trzeba założyć implanty
Odwiedzanie dentysty dla niektórych osób nie jest zbyt przyjemne. Przede wszystkim dlatego, że sam stomatolog kojarzy się ludziom z bólem. Z tego powodu decydują się go omijać szerokim łukiem. Brak kontroli bardzo często... (dalej...)
Ortodoncja przestaje odstraszać
Ortodoncja przestaje odstraszać
Zęby, dla niektórych temat drażliwy. Często nie lubimy mówić o naszych zębach czasem nawet uśmiech jest dla nas problemem. Bywa, że niestety wina leży po naszej stronie, nie chciało nam się dbać o zęby, baliśmy się dentysty... (dalej...)
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Współczesny świat jest bardzo opresyjny w obliczu przedstawicielek szczególnie płci pięknej. Okazuje się bowiem, że żeby kobieta w dzisiejszym świecie zrobiła prawdziwą karierę to musi ona bardzo postarać się o to, aby została... (dalej...)
Modne wybielanie zębów
Modne wybielanie zębów
Gwiazdy coraz częściej decydują się na zabiegi wybielania zębów. Dziś robi to praktycznie każda gwiazda oraz każdy celebryta. Właśnie z tego powodu wiele osób pragnie posiadać podobny olśniewający wygląd. Trzeba jednak zdawać... (dalej...)

Warto poczytać