brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Jaki właściciel, taki ogrodzenie!

Jaki właściciel, taki ogrodzenie!

Tradycja stawiania wszelkiego rodzaju ogrodzeń jest przynależna właściwie każdemu gatunkowi na Ziemi. Zwierzęta oczywiście nie budują płotów, nie zakładają siatki i nie montują bramek, ale wciąż bardzo przywiązane są do swojego terytorium i często z narażeniem życia i zdrowia bardzo intensywnie go bronią. Podobnie rzecz ma się z ludźmi, chociaż my żyjemy raczej na bardzo małym terytorium, ale wciąż stosujemy się bardzo silnie do zasady „mój dom, moją twierdzą”. Szczególnie w realizacji tej zasady przodują oczywiście Polacy, którzy od czasów Kargula i Pawlaka nieustanie i systematycznie toczą tak zwane spory o miedzę w swoim najbliższym sąsiedztwie. Okazuje się, że dzisiaj bardzo dużo mówi o człowieku nie to,jak przebywa z ludźmi, a wręcz odwrotnie, to jak się przed nimi grodzi. to dzisiaj wyznacznik statusu psychicznego i społecznego wszystkich osób.

Ogrodzenia zależą od ludzi. I odwrotnie.

ogrodzenie, ogrodzenia, siatka, posesja, własność

Ogrodzenia to jedna z pierwszych inwestycji, kiedy dana osoba kupuje sobie działkę, ma na niej zamiar budować dom czy chociażby wypoczywać. Typ wybranego ogrodzenia za to zawsze bardzo dużo mówi o danym człowieku, niezależnie właściwie od tego, co on sam chciałby o sobie powiedzieć. Wielkie betonowe ogrodzenia to przynależność zazwyczaj ludzi bardzo zamkniętych, którzy nie lubią spędzać czasu z sąsiadami. Drobna może natomiast wskazywać na ludzi otwartych aż za bardzo, którzy nie mają przed sąsiadami praktycznie niczego do ukrycia. Chyba ze dodatkowo tą siatkę obsadzają liczną roślinnością, która zaraz zarasta całe połacie ziemi i przesłania widok dużo skuteczniej niż .

Więcej na temat:

, , , , , ,
Wystrój domu to inwestycja na lata
Wystrój domu to inwestycja na lata
Każdy człowiek, niezależnie od czasów, w których żyje, nosi w sobie silną potrzebę posiadania własnego miejsca na świecie. Wynika to z biologicznego aspektu ludzkiej natury, który przejawiał się dawniej w posiadaniu własnego... (dalej...)
Biuro rachunkowe potrafi ułatwić życie przedsiębiorcy
Biuro rachunkowe potrafi ułatwić życie przedsiębiorcy
Wielu Polaków jest zmuszonych w dzisiejszym świecie do zakładania własnych działalności usługowych lub handlowych. Wszystko spowodowane jest tym, że brakuje miejsc oraz ofert pracy, które umożliwiłyby polskiemu społeczeństwu... (dalej...)
Przyszłość leży w handlu internetowym
Przyszłość leży w handlu internetowym
Handel internetowy w przyszłości może być podstawą całego handlu i obrotu towarowego. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy pędzą do przodu i nie maja kiedy się zatrzymać, bardzo istotne jest by umożliwić człowiekowi dostęp do usług i... (dalej...)
Sposób na sukces w przyszłości
Sposób na sukces w przyszłości
Przyszłość jest określeniem, które jest bardzo przyjemne i bardzo korzystne. Okazuje się bowiem, że każdy marzy o jak najlepszej przyszłości i o tym, by jego los potoczył się pozytywnie i jak najlepiej. Szczególnie słowo „przyszłość”... (dalej...)
Wentylacja to podstawa efektywnej pracy
Wentylacja to podstawa efektywnej pracy
Jak ważna jest odpowiednia wentylacja? Dlaczego na biurowcach obserwujemy wentylatory dachowe? Po co stosowane są wentylatory w wentylacjach? Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jakie znaczenie ma wymiana powietrza i jak wiele wnosi do codzienności. Potrzebna... (dalej...)
Zaprojektuj własną przyszłość
Zaprojektuj własną przyszłość
Moment, kiedy wyprowadzamy się z domu i zaczynamy życie na własny rachunek, jest jednym z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Świadczy bowiem o przejęciu odpowiedzialności za siebie samego oraz za swoje życie. Istotny jest czas, w... (dalej...)

Warto poczytać