brazyl.com.plZdrowie i urodaSport › Jogging – sport dla każdego!

Jogging – sport dla każdego!

Pracując minimum 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej przed komputerem organizm spowalnia swoją pracę, mięśnie zaczynają się kurczyć i ciało zbiera zapasy tłuszczu. Życie bez aktywności ruchowej to prosta ścieżka do zawału lub wylewu. Organizm, który jest w ciągłym ruchu to zdrowy organizm. Dlatego chcąc w dobrym zdrowiu przeżyć jak  najdłużej, powinniśmy uprawiać sporty. Nie każdego jednak stać na uprawianie wspinaczki, jazdę na nartach, czy pływanie. to który uprawiać może dokładnie każdy.


i w drogę


Do joggingu nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu, można go uprawiać też w każdych warunkach i niezależnie od miejsca zamieszkania. Czy pada deszcz, czy śnieg, wyjście na poranny lub wieczorny jogging nie jest problemem. Lepiej jest jednak rozpocząć przygodę z tym sportem w okresie wiosennym lub letnim. Organizm zdąży się zahartować i później kiedy temperatury znacząco spadną nie grozi nam zapalenie płuc.


Zdrowe i wysportowane ciało


Jogging to sport, który wykorzystuje ok. 90% mięśni całego ciała. Podczas biegu nie tylko pracują nogi, ale także ręce podczas wymachów, mięśnie brzucha, przykręgosłupowe oraz karku przy podtrzymywaniu wyprostowanej postawy. Przy tym mięśnie te nie są zbyt mocno obciążane, więc wolno się męczą. Zwiększa się tętno, poprawia krążenie, a mięśnie zaczynają się odbudowywać. Mamy lepszą kondycję oraz odporność, a także sylwetka ulega wyszczupleniu.
 

Więcej na temat:

, , , ,
Jak wygląda leczenie kanałowe?
Jak wygląda leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe  – gdy słyszymy tą nazwę, często dostajemy dreszczy. Mówi się, że ten zabieg nie należy do przyjemnych . Na czym dokładnie polega leczenie kanałowe? To metoda, którą stosuje się w przypadku zapaleń... (dalej...)
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Współczesny świat jest bardzo opresyjny w obliczu przedstawicielek szczególnie płci pięknej. Okazuje się bowiem, że żeby kobieta w dzisiejszym świecie zrobiła prawdziwą karierę to musi ona bardzo postarać się o to, aby została... (dalej...)
Mężczyźni nawet w czasie ćwiczeń chcą wyglądać modnie!
Mężczyźni nawet w czasie ćwiczeń chcą wyglądać modnie!
Jeszcze do niedawna kobiety mogłyby powiedzieć, że panowie nie przywiązują zbyt dużej uwagi do tego jak wyglądają. Przede wszystkim dlatego, że nikt nie wymagał od nich tego, aby prezentować się dobrze. W XXI wieku mężczyzna stara się... (dalej...)
Trener pomoże
Trener pomoże
Gdy przychodzi jesień zaprzestajemy często aktywności fizycznej. Na dworze jest zimno i nieprzyjemnie, dlatego też siedzimy domu przez komputerem czy telewizorem. To idealny moment na podjadanie – wędrówki do pokoju do kuchni okazują... (dalej...)
Sposoby dbania o formę oraz zdrowie
Sposoby dbania o formę oraz zdrowie
Utrzymywanie zdrowia w prawidłowym stanie jest ważnym elementem życia. Do osiągnięcia tego celu służą regularne wizyty w ośrodkach medycznych. Przeprowadzane badania wykazują nasze problemy. W celu ich wyeliminowania stosuje się lekarstwa... (dalej...)
Tęczowe paznokcie
Tęczowe paznokcie
Nadchodzące lato dla pań oznaczać będzie powrót jaskrawych kolorów oraz modnych i wyrazistych wzorów i kształtów. Nie mamy w tym miejscu na myśli jedynie ubrań oraz dodatków, ale również elementów... (dalej...)

Warto poczytać