brazyl.com.plMotoryzacja › Kiedy podróżowanie będzie bezpieczniejsze?

Kiedy podróżowanie będzie bezpieczniejsze?

Przeglądający statystyki wypadków samochodowych na polskich drogach zastanawiają się nad sposobami poprawy bezpieczeństwa. Oczywiste jest, że nie da się wyeliminować wszystkich kolizji. Jednak istnieje możliwość ich zmniejszenia. Wystarczy zastosować się do kilku ciekawych rozwiązań.

nauka-jazdy-leszno

Zbyt krótki

Pierwsza propozycja nawiązuje do szkolenia przyszłych kierowców. Już wielokrotnie podkreślano, że ilość zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej jest zbyt krótka. Nie daje szans na zapoznanie ze wszystkimi zagadnieniami. Co należałoby w tej sytuacji wykonać? Wydłużyć chociażby o pięć czy dziesięć godzin kurs. Taka Leszno zapewne przełożyłaby się na uzyskiwanie większych umiejętności. Z drugiej strony pozwoliłaby na poruszanie się ów w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak wiemy niedostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze jest jedną z przyczyn wypadków samochodowych. Dłuższa nauka jazdy Leszno w tym wypadku ma tylko same pozytywy.

Surowsze

Inna sugestia dotyczy karania kierowców łamiących . W porównaniu z innymi państwami, wysokość mandatów na terenie Polski jest zbyt niska. Ten czynnik sprawia, że ,,piraci'' drogowi nie obawiają się zbytnich konsekwencji. Nastawienie większości kierowców uległoby zmianie z pojawieniem się surowszym przepisów. Ciekawe czy doczekamy się czasów, w których za nieprzestrzeganie przepisów drogowych będziemy tracili prawo jazdy lub otrzymywali tysiące złotych kar.

Więcej na temat:

, , , ,
Legendarny egzamin na prawo jazdy
Legendarny egzamin na prawo jazdy
O egzaminach na prawo jazdy krążą legendy o przeróżnym nasyceniu emocjonalnym. Ci co egzamin zdali bez większych problemów, rozpływają się w komplementach na temat egzaminatora, natomiast ci, którym nie poszło tak łatwo... (dalej...)
Co jest potrzebne do uczestnictwa w szkoleniu na prawo jazdy?
Co jest potrzebne do uczestnictwa w szkoleniu na prawo jazdy?
Szkoły jazdy Gdynia oferują zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym uczestnictwo w szkoleniu na prawo jazdy. Każdy kto tylko posiada odpowiednią ilość pieniędzy oraz wolny czas dokonuje zapisu. Trzeba sobie jednak zdawać z czym się... (dalej...)
Nielegalna nauka jazdy w Łodzi
Nielegalna nauka jazdy w Łodzi
Nauka jazdy to poważna decyzja, jaką podejmują ludzie, którzy chcą samodzielnie włączyć się do ruchu. Nauka jazdy to poza tym też spory wydatek, który opróżnia kieszenie całej rodziny. Kursy teoretyczne, dodatkowe egzaminy,... (dalej...)

Warto poczytać