brazyl.com.plCiekawostki › Kobiety zapominają o sukienkach?

Kobiety zapominają o sukienkach?

się zmienia, chociaż pewne elementy pozostają stałe – noszą , panowie spodnie… Czy aby na pewno? Emancypacja kobiet przyczyniła się do zmiany ich wyglądu – krótkie włosy, spodnie i męska koszula nie dziwią dzisiaj nikogo. Panie pozwalają sobie na dużą swobodę – w wielu krajach mogą śmiało pokazywać nogi i odsłaniać ramiona.

czy spodnie?

Niektórzy mężczyźni ubolewają nad faktem, iż kobiety zaczęło się do nich upodabniać. Według nich właścicielka piersi powinna podkreślać swoje kobiece walory – talię, dekolt czy nogi. Idealna do tego jest sukienka – to jedyny element ubioru, który nie mogą nosić panowie (chyba, że przynależą do zakonu i noszą sutannę). Tymczasem kobiety rezygnują. Nie muszą nosić gorsetów i ciężkich spódnic, ale tanie i wygodne sukienki. Nawet ten fakt nie zachęca ich do wdziewania typowo kobiecego stroju. Tanie sukienki są dostępne, jednak … kobiety wolą spodnie, które uważają za wygodniejsze. Nie jest to związane z feminizmem i potrzebą równouprawnienia – panie po prostu uważają, że ich tryb życia wymaga ubrania, które będzie pozwalało im na komfort. Dla nich sukienki związane są z czymś oficjalnym, wyjątkowym – mogą założyć je podczas świąt albo na wesele. A w domu albo  w pracy? Królują spodnie, nie sukienki.

sukienki

Kobieta w spodniach rządzi mężczyznami

Czy moda zmienia także poczucie kobiecości? Czyżby panie stawały się bardziej męskie od ich partnerów, którzy choć wciąż noszą spodnie, to jednak stają coraz wrażliwsi? Czy to kobieta w spodniach rządzi nimi? Być może tak, a myć może to jedynie kwestia mody…

Więcej na temat:

, , ,
Zakupy ze stylistką
Zakupy ze stylistką
Ubrania są jak druga skóra człowieka, dlatego właśnie warto decydować się na takie zestawy, w których dobrze się czujemy. Niestety trzeba podkreślić fakt, że nie każdy zna się na modzie i potrafi odpowiednio dobierać zestawy.... (dalej...)
Modne sukienki to coś, co każdej kobiecie sprawi radość!
Modne sukienki to coś, co każdej kobiecie sprawi radość!
W byciu kobieta najważniejsze jest zdecydowanie poczucie kobiecości! Okazuje się, że bez poczucia, że jest się prawdziwą kobietą, że tak się wygląda i tak właśnie się czuje, nie ma właściwie szans na zbudowanie własnej tożsamości... (dalej...)
Torebki damskie skrywają swoje tajemnice
Torebki damskie skrywają swoje tajemnice
Kobiety same bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego co noszą w swoich torebkach damskich. Okazuje się, że większość uważa, iż cały ich bagaż to jedynie najpotrzebniejsze przedmioty. Prawda może być zaskakująca i zdziwić nie jednego... (dalej...)
Nastoletnie marzenia i bunty
Nastoletnie marzenia i bunty
Nastoletnie lata są jednymi z najbardziej zbuntowanych w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie, którzy mają właśnie naście lat, przeżywają pierwsze w życiu bunty i walczą niemalże z każdym dostępnym autorytetem. Czują się wtedy... (dalej...)
Przymusowe obozy pracy – sprawdź pracę oraz przewóz osób Holandia
Przymusowe obozy pracy – sprawdź pracę oraz przewóz osób Holandia
Wielu Polaków wyjeżdża za granicę, aby odnaleźć lepszą pracę, ponieważ w naszym kraju takiej nie można znaleźć. Desperaci decydują się na wyjazd, aby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Jak się okazuje nie powinniśmy kierować się... (dalej...)

Warto poczytać