brazyl.com.plZdrowie i urodaKosmetyki › Kosmetyki i ich stosowanie

Kosmetyki i ich stosowanie

Dla wielu z nas to chleb powszedni, w małym palcu mamy zastosowanie i własciwości , , , toników i innych takich. Co stosować na noc, co na dzień a co pod oczy, co dla cery tłustej, co dla mieszanej a co dla suchej. Większość z nas spokojnie mogłaby otworzyć swój gabinet kosmetyczny, czy napisać poradnik dla kobiet. Lubimy różne mazidła, które mają wygładzać, ujędrniać czy regenerować. Czasem używanie kosmetyków staje się naszym nałogiem, bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie życia.

mleczko regenerujące

Wędrówka wśród drogeryjnych półek

Uwielbiamy wędrówki wśród drogeryjnych półek, czasem tylko po to by znaleźć jakieś nowe , którego jeszcze nie stosowałyśmy. Na  wszystkie słoiczki, butelki i pudełeczka patrzymy z uwielbieniem, oglądamy, testujemy i wybieramy kosmetyki dla siebie. dla cery suchej z tej firmy, krem na dzień z tamtej a tonik to jeszcze z innej, bo tamten ma najładniejszy zapach. Czasem kupujemy coś a w domu okazuje się, że już mamy nawet dwa opakowania podobnego kosmetyku.

Czy musimy stosować kosmetyki?

Czy kosmetyki rzeczywiście są tak niezbędne w naszym życiu, odpowiedź pozostawmy ekspertom. Pewne jest, że ciężko by nam było z nich zrezygnować. A może warto by się zastanowić kupując kolejne mleczko regenerujące czy ono jest nam koniecznie potrzebne, czy na przykład nie wystarczy nam balsam, który już mamy w domu? Czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnego kremu, żelu czy pianki? Czasem warto przemyśleć swoje zakupy, tylko po to by nie popaść w bezsensowny konsumpcjonizm.

Więcej na temat:

, , , ,
Zadbaj o swoją zmęczona cerę!
Zadbaj o swoją zmęczona cerę!
Dzisiejsze czasy i środowisko z pewnością nie sprzyjają byciu piękną. Każda kobieta chciałaby oczywiście wyglądać dobrze, niezależnie od sytuacji, ale w bardzo wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe. Okazuje się bowiem, że nasze... (dalej...)
Problemy ze znalezieniem prawdziwych bio kosmetyków
Problemy ze znalezieniem prawdziwych bio kosmetyków
Niestety w kwestii zakupu kosmetyków nie mamy takiego komfortu, aby móc kierować się tym, co mówią nam ich producenci. W przeciwnym razie okazałoby się nagle, że wszystkie preparaty są równie dobre, skuteczne i luksusowe,... (dalej...)

Warto poczytać