brazyl.com.plPraca z pasją › Kursy bhp zmorą przedsiębiorstw!

Kursy bhp zmorą przedsiębiorstw!

O kursach i ich „niepotrzebności” krąża legedny. Konieczność treningu pracowników pod kątem ich znajomości wyjść ewakuacyjncych czy działań w przypadku pożaru, wydaje się słuszna. Raz na jakiś czas każdy przechodzi szkolenie, które w dużej mierze polega na teorii, która nigdy nie jest sprawdzana w praktyce. Na szczęście firmy rzadko stoją przed zaistniałym, faktycznym zagrożeniem. Nowe regulacje prawne wymagają od nich jednak zmian. mają być teraz przeprowadzane co miesiąc!

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu?

ucieczka, ewakuacja z budynku, zagrożenie

fot. www.frederickcountymd.gov

Nowe zarządzenia co do szkolenia bhp, nie podobają się pracodawcą, którzy muszą takie swoim podopiecznym zapewnić,niezależni od tego, jak dwie strony mają świadomość, że jest to bez sensu. Nieuknione pytanie „po co?” musi paść, lecz nie uzyskamy na nie odpowiedzi. Zdaje się, że jest to kolejny pomysł urzędników, którzy zajmują czas wymyślaniem nieżyciowych regulacji. Zamiast poświęcic ten czas przydatnym szkoleniom, pracownicy raz w miesiącu tracą czas na treningu bhp. stały się na tyle popularne, że coraz więcej ludzi przekwalifikowuje się na trenerów bhp. Dyrektorzy spółek nie mają złudzeń – zmiana w odnawianiu formy szkoleń nie minie z czasem.

Na czym polegają kursy bhp?

Nowe kursy nie różnią się niczym od tych, które odbywały się raz na rok czy parę lat. Matierał nie jest tak obszerny żeby dzielić go na liczne sporkania, nikt nie robi „klasówek”. jest jednak ćwiczona co miesiąc, a każdy ma znać zasady bezpieczeństwa na pamięć. O dziwo, zadanie to nie jest wcale trudne, gdy słyszy się na szkoleniach co miesiąc. Może to taką właśnie repetycję chodziło urzędnikom?

Więcej na temat:

, , , ,
Szkoła językowa dla bezrobotnych
Szkoła językowa dla bezrobotnych
W Polsce coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się... (dalej...)
BHP w pracy
BHP w pracy
Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo. Na każdym kroku słyszymy jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa a szczególnie w pracy, gdzie nasza czujnośc musi być zwiększona z uwagi na to, że możemy zagrozić... (dalej...)
Starania o zatrudnienie w firmie
Starania o zatrudnienie w firmie
Podpisanie umowy o pracę z pracodawcą na terenie Polski w XXI wieku jest coraz trudniejsze. Na taką sytuację ma wpływ kryzys gospodarczy, jaki od kilku lat panuje w naszym państwie. W celu uniknięcia częściowych kłopotów, podwyższono... (dalej...)
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Poszukiwanie pracy przez osoby bezrobotne rozpoczyna się od przeglądania ogłoszeń zamieszczanych w lokalnych gazetach i na stronach internetowych. Tam, gdzie tylko jest taka możliwość wysyłamy lub osobiście doręczamy swoje CV. Z niecierpliwością... (dalej...)
Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy
Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy
Usługi BHP, jakie oferują firmy, które prowadzą trening BHP są skierowane przede wszystkim do pracowników. Higiena pracy dotyczy przede wszystkich tych, którzy faktycznie pracują w danej placówce. Ryzyko zawodowe to... (dalej...)
Nielegalna nauka jazdy w Łodzi
Nielegalna nauka jazdy w Łodzi
Nauka jazdy to poważna decyzja, jaką podejmują ludzie, którzy chcą samodzielnie włączyć się do ruchu. Nauka jazdy to poza tym też spory wydatek, który opróżnia kieszenie całej rodziny. Kursy teoretyczne, dodatkowe egzaminy,... (dalej...)

Warto poczytać