brazyl.com.plLuksusowy domStylowe wnętrze › Len wraca na salony!

Len wraca na salony!

Tkaniny lniane od dawien dawna były podstawowym materiałem wykorzystywanym na naszej długości geograficznej. to jedyna roślina uprawiana w Polsce z której można tkać tkaniny. Jest on niestety dość sztywny, gruby i nieprzyjemny w dotyku, dlatego kiedy zaczęto sprowadzać tkaniny jedwabne i bawełniane, był wykorzystywany do produkcji worków.


Lniane


Tkaniny lniane charakteryzują się grubą i sztywną nicią, w związku z tym gołym okiem widać strukturę tkaniny, jest to główny powód dla którego znów zaczęto wykorzystywać len we wnętrzach. i serwetki lniane to obecnie krzyk mody, kwadratowe na meblach wraz z porcelaną tworzą wyjątkowe połączenie, szczególnie w stylu secesyjnym i rustykalnym.


Lniane


Lniane poza modnym wyglądem są bardzo praktyczne zimą. Dzięki grubym niciom są dość masywne i ciężkie, przez co ocieplają pomieszczenie. Dzięki dość luźnej strukturze światło słoneczne łatwo przenika przez nie, co zapobiega mrocznemu klimatowi wytwarzanemu przez grube bawełniane. Zimą potrzebujemy słońca i ciepła we wnętrzach, dlatego lniane tkaniny zasłonowe świetnie się sprawdzają o tej porze roku.

Warto poczytać