brazyl.com.plMotoryzacjaMotoporadnik › Liczne wypadki na polskich drogach

Liczne wypadki na polskich drogach

Dane statystyczne dotyczące wypadków samochodowych w Polsce są dość niepokojące. Rocznie dochodzi do około czterdziestu tysięcy kolizji drogowych. W ich wyniku setki osób ponosi śmierć, zaś tysiące zostaje rannych. biorące udział w tych zdarzeniach ulegają uszkodzeniu. Konieczne są nowe oraz naprawy w warsztatach.

części-samochodowe

Jakie są przyczyny wypadków na polskich drogach?

Pierwszą sprawą jest nadmierna prędkość. Co pewien czas otrzymujemy informacje o nowych rekordach pobitych na fotoradarach. Okazuje się, że znaczna część kierowców nie stosuje się do ograniczeń prędkości. Znaki nie są umieszczane przez kogoś widzimisię. Mają na celu nasze bezpieczeństwo. Niestety mało kto się do nich stosuje. O tym zaczynamy dopiero myśleć, gdy bierzemy udział w wypadku, właśnie przez szybką jazdę. Drugą dość istotną sprawą jest jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Ruchy zażywających tego typu substancje są ograniczone. Nie potrafią przewidzieć pewnych wydarzeń, przez co ulegają kolizji. Trzecią przyczyną jest wymuszanie pierwszeństwa. stosujący tę metodę stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Sądzą, że każdy powinien ich wpuścić na pas ruchu czy wykonać inny manewr. Brak stosowania się do zasad ruchu drogowego doprowadza do wypadku. Na początku uszkadzane są mniejsze, a późnej większe części samochodowe.  
To tylko trzy spośród licznego grona przyczyn wypadków. Warto sobie uświadomić, że to nie zabawa. Jedne zły ruch doprowadza do kolizji, a nawet śmierci podróżujących autami.

Więcej na temat:

, , , , ,
Czas na zmianę auta
Czas na zmianę auta
Wiele lat użytkowania samochodu sprawia, że w pewnym momencie przychodzi czas na pozbycie się go. Właściciele pojazdów pragną dokonać tego dość szybko. Niestety ze względu na sporą ilość sprzedawanych aut, osiągnięcie sukcesu nie... (dalej...)
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Zakup samochodu osobowego wiąże się z wieloma wydatkami pieniężnymi. Do samej jazdy potrzebne jest paliwo, tankowane na stacjach. Nie można także zapominać o co rocznym dokonywaniu przeglądu oraz wykupieniu ubezpieczenia. Do tego wszystkiego... (dalej...)
Lublinianie dbają o sprawne pojazdy samochodowe
Lublinianie dbają o sprawne pojazdy samochodowe
Lublin to kolejne miasto, w którym właściciele samochodów zdają sobie sprawę z momentów niesprawności aut. Wiedzą, że gdy dojdzie do awarii, konieczne jest wezwanie pomocy. U jednych będzie to pomoc drogowa, u drugich wsparcie... (dalej...)
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Samochody są jednym z najczęściej wykorzystywanych w dwudziestym pierwszym wieku środków lokomocji, bardzo często jest to zwykła wygoda dla kierującego ale trzeba pamiętać, że nawet porządne auta się psują. Zdarzają się osoby dla... (dalej...)
Sprawność wszystkich elementów auta
Sprawność wszystkich elementów auta
Pojazdy samochodowe składają się z setek części. Od ich funkcjonowania zależy sprawność całego auta. Awaria nawet najmniejszego elementu samochodu doprowadza do poważnych konsekwencji. Jest przyczyną wypadku lub kolizji drogowej. Czy można... (dalej...)
Elektronika samochodowa – czasem trzeba ją naprawić
Elektronika samochodowa – czasem trzeba ją naprawić
Zasada działania świata już nie raz udowodniła ludziom że im bardziej zaawansowane urządzenie wykorzystujemy do pracy tym większe jest prawdopodobieństwo tego że ulegnie ono uszkodzeniu. Ludzie starają się jak najdokładniej wykonać wszelkie... (dalej...)

Warto poczytać