brazyl.com.plZdrowie i uroda › Masaż, czyli przyjemność

Masaż, czyli przyjemność

Dlaczego jest zdrowy? Powodów jest wiele!Już starożytni wiedzieli, że wpływa korzystnie na zdrowie oraz…samopoczucie. Dzisiaj jest równie popularny – poleca się niemal wszystkim, którzy chcą poczuć się lepiej.

Na zdrowie!

Przede wszystkim masaż redukuje bóle kręgosłupa. Z tego powodu stosuje się go w rehabilitacji. Poprawia również ukrwienie, wzmacnia mięśnie i przyspiesza metabolizm. Ci, którzy chcą się odchudzać, powinni więc wspomóc dietę, uprawianie sportów właśnie masażem. Panie, które cierpią z powodu nieestetycznego cellulitu również mogą oddać się w ręce masażysty. Ten, poprzez intensywnym, ale niebolesny masaż może zredukować skórkę pomarańczową. Masaż stymuluje przewodnictwo nerwowe, dlatego lekarze często zalecają osobom, którym marzną ciagle stopy. Masaż rozgrzewa a dodatkowo reguluje procesy trawienne. Mówi się, iż profesjonalny masaż stóp jest w stanie wpłynąć na narządy wewnętrzne, którym odpowiadają poszczególne miejsca na stopach.

masaż świdnica

Redukcja stresu

Masaż ma również tę zaletę, iż poprawia humor. Gdy leżymy i ktoś masuje nam plecy albo stopy – czujemy się odprężeni. To ważne. Żyjemy w czasach, kiedy stres towarzyszy nam niemal codziennie. Ludzie pędzą, nie potrafią pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Masaż to moment, gdy możemy odetchnąć, skupić się na przyjemności i odprężeniu. 

Więcej na temat:

, , ,
Co możemy robić, by wyglądać jak najlepiej?
Co możemy robić, by wyglądać jak najlepiej?
Wygląd jest bardzo istotny dla większości z nas, a szczególnie dla kobiet. Dlatego podejmują one różne działania, dzięki którym mają wyglądać lepiej. Co będzie się na nie składać? Z jakich zabiegów mogą korzystać? Zabiegi... (dalej...)
Trener osobisty dla każdego
Trener osobisty dla każdego
Jeśli zależy nam na szybkich rezultatach treningowych to możemy udać się po poradę do trenera personalnego, który prowadzi gdzieś niedaleko miejsca naszego zamieszkania swoje zajęcia. Trzeba po prostu dowiedzieć się gdzie w pobliżu... (dalej...)
Wszyscy chcą wyglądać młodziej?
Wszyscy chcą wyglądać młodziej?
Mówi się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Czy wobec tego w ładnym ciele ładny duch? Niestety w tym wypadku powiedzenie nie musi się sprawdzać. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Czy słusznie?... (dalej...)

Warto poczytać