brazyl.com.plCiekawostki › Motyw schodów w „Harrym Potterze”

Motyw schodów w „Harrym Potterze”

Jedną z najpopularniejszych książek dla młodzieży stała się powieść o młodym czarodzieju, który musiał walczyć ze złem. Problem polegał jednak na tym, że nie zdawał sobie on sprawy z tego, kim jest oraz w jaki sposób walczyć z czymś czego kompletnie nie znał.

schody malbork

fot. http://cinezencultural.com.br

Historia młodego człowieka wciągnęła tak ogromną ilość młodych czytelników, że zyski ze sprzedaży książek nie wystarczyły. Kolejnym sukcesem okazała się ekranizacja powieści. Każdy widz przebierał się za czarodzieja, aby choć trochę wcielić się magiczną postać. Jak się okazuje książka stała się nie tylko wydawniczym hitem, ale również tekstem, na którym pracowali literaturoznawcy. Jednym z najczęściej badanych oraz oczywistych staje się , który pojawia się już w pierwszej części przygód o Harrym Potterze.

„Harry Potter i kamień filozoficzny”

Pierwsza część Harrego Pottera okazała się tak wielkim sukcesem, że autorka musiała napisać kolejne części, aby zaspokoić zapotrzebowanie młodych czytelników. Już w pierwszej części pojawia się motyw schodów, który pokazuje, że małego czarodzieja czeka wiele trudności oraz nietypowych przygów.
w pierwszej części zaprowadzają Harrego oraz jego przyjaciół na zakazane piętro, gdzie uczniowie nie powinni się pojawiać. Pech sprawił, że wszystko co dzieje się w Hogwardzie dotyczy w jakimś stopniu samego głównego bohatera. Oczywiście jedyną osobą, która może sobie poradzić z tym zadaniem jest Harry. Chłopak nie zawsze wie co robić, ale posiada wspaniały instynkt, który podpowiada mu pewne zachowania oraz czynności.
jest pełny magicznych schodów, które czasem potrafią się składać, aby nie dopuścić chłopców do sypialni dziewcząt. Literaturoznawcy mają pełne ręce roboty, aby opracować każdą część historii.

Więcej na temat:

, , ,
Przemyślane zakupy to podstawa
Przemyślane zakupy to podstawa
Budynki mieszkalne wyposażone są w całe mnóstwo akcesoriów. Jedne zapewniają jedynie wygląd, estetykę. Drugie pełnią ważną rolę. Przy zakupie jakiegokolwiek z obu grup, trzeba zważać nie tylko na cenę. Istotny jest rodzaj... (dalej...)
Nadajmy naszym mieszkaniom wyrazu za pomocą gustownych schodów
Nadajmy naszym mieszkaniom wyrazu za pomocą gustownych schodów
Często zastanawiamy się co jeszcze można dorzucić do naszego domu, aby był on jeszcze bardziej efektywny pod względem wizualnym niż jest w chwili obecnej. Przychodzi nam szereg pomysłów do głowy. Zazwyczaj zastanawiamy się nad wymianą... (dalej...)
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jakim niebezpieczeństwem i jakim wyzwaniem dla dziecka w domu może być radzenie sobie z wieloma problemowymi i zaskakującymi sytuacjami. Dziecko czasami wchodzi w taki okres rozwoju, że problemem dla niego... (dalej...)
Dziwne schody w Hogwardzie
Dziwne schody w Hogwardzie
Świat magii nie zawsze musi być zrozumiały. Właśnie to jest w nim piękne. To rzeczywistość, która kryje w sobie wiele ciekawostek, dotąd niespotykanych. Skoro są one nieznane, to często nawet nie zrozumiałe. Tak było początkowo... (dalej...)
  Schody do domu – na jakie się zdecydować?
Schody do domu – na jakie się zdecydować?
Ci którzy budują własny, piętrowy dom, prędzej czy później staną przed decyzją związaną z wyborem idealnych schodów wewnętrznych. Na ogół nie jest to taka łatwa decyzja, bowiem jesteśmy świadomi, iż jest to... (dalej...)
Dobranie schodów do budynku mieszkalnego
Dobranie schodów do budynku mieszkalnego
Właściciele domków lub mieszkań piętrowych muszą zastanowić się nad wyborem rodzaju schodów. Tylko za ich pomocą będą mogli dostać się do pomieszczeń usytuowanych wyżej. Na rynku dostępne są schody drewniane, dywanowe,... (dalej...)

Warto poczytać