brazyl.com.plTylko wypoczynekRozrywka dla każdego › Muzykalność – rzadka cecha

Muzykalność – rzadka cecha

Trening podczas nauki gry na wszelkim instrumencie jest nie tyle rzeczą podstawową, co jedyną drogą do tego, aby nasze umiejętności nabrały wyrazu artystycznego a nie raptem rzemieślniczego korzystania z instrumentu.


Ludzie z różnych względów rozpoczynają naukę gry na instrumencie – nierzadko jest to chęć wyrażenia siebie lub naturalny pociąg do muzyki, który objawia się ponadprzeciętnym poczuciem rytmu – ale zawsze umiejętność gry na instrumencie wiązać się będzie z pewnym prestiżem.
Historia muzyki opowiada czasem o ludziach, takich jak Muddy Waters, którzy nie znając nut potrafili nie tylko zagrać każdą melodię ale też fantastycznie improwizować – co jest dowodem na doskonałe czucie instrumentu i wyobraźnię muzyczną.
Na przestrzeni lat zmieniała się przede wszystkim popularność instrumentów – kiedyś funkcjonowały tylko instumenty zwane dzisiaj klasycznymi i wymgały one wielkiego nakładu pracy aby swobodnie odtwarzać zapisane w postaci nut melodie.

Dopiero na początku dwudziestego wieku zaczęto wykorzystywać bardzo mało cenione do tej pory – takie jak trąbka – znana w muzyce od 1813 roku a spopularyzowana dopiero przez muzyków jazzowych, którzy pokazali klasycznym muzykom alternatywę dla koncertów stricte filharmonijnych.
Kilka epok jazzu bezwzględnie przewartościowało nie tylko sposób podejścia do tworzenia muzyki ale przede wszystkim rozwinęły nowe gatunki muzyczne, które dziś odnoszą triumfy ale nikt nie pamięta, że niemal każdy gatunek współczesnej muzyki swoje początki bierze właśnie z jazzu.
Prawdopodobnie nowych muzyków do grania mocno zachęca wspomniany właśnie prestiż lub chęć kontynuowania tradycji, bo mało która ze sztuk przechowuje tak wielkie zapasy historii i potrafi odtworzyć emocje utworów skomponowanych dwieście lat temu.

Więcej na temat:

, ,
Zakupy internetowe – czy zawsze warto je wybierać?
Zakupy internetowe – czy zawsze warto je wybierać?
Internet jest ułatwieniem w załatwianiu wielu spraw. Możemy przez niego płacić rachunki, kontaktować się z ludźmi, szukać porad u specjalistów. Bardzo popularne jest też dokonywanie zakupów w internecie. Coraz więcej sklepów... (dalej...)
Pijany zespół na wesele – co zrobić?
Pijany zespół na wesele – co zrobić?
Wesele i ślub to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, dlatego taż ważne jest, by były one przeprowadzone profesjonalnie oraz aby wszyscy goście dobrze się bawili. Okazuje się bowiem, że każda nawet najmniejsza pomyłka... (dalej...)

Warto poczytać