brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Na czym polega alloplastyka?

Na czym polega alloplastyka?

Nie zawsze człowiek będzie piękny, młody i sprawny. Niestety czas jest nie odwracalny. Człowieka spotykają również różne losy, które pozostawiają po sobie bolesne ślady. Dlatego nieraz taka styczność z niefortunnymi przypadkami jest powodem do wizyty u lekarza. Często jest w takiej chwili koniecznością, ponieważ inaczej nie da się powróci do zdrowia. Panią Marię spotkała stawu biodrowego.

alloplastyka

Jak to się stało?

Człowiek czasem ma ochotę nauczyć się czegoś nowego. Nic dziwnego, że Pani Maria postanowiła nauczyć się jeździć na nartach. Niestety ta spowodowała wypadek na stoku i uszkodzenie stawu biodrowego, który później musiał przejść alloplastykę. Ze stoku Pani Maria została zabrana karetką pogotowia, choć pierwszą pomoc otrzymała ze strony ratowników. Zabieg alloplastyki stawu biodrowego polega na wszczepieniu sztucznej części stawu biodrowego w miejscu uszkodzenia kości. Zabieg wykonywany jest przeważnie wtedy, kiedy nie ma już szans na zrośnięcie się kości. To jednak nie koniec przygód Pani Marii. Po zabiegu musiała ona przejść bardzo długą rehabilitację.

Oczywiście sama rehabilitacja do przyjemnych nie należy, ponieważ wiąże się z bólem. Szczególnie jeśli ma się wszczepione obce ciało. Na szczęście Pani Maria nie musiała przechodzić naurorehabilitacji, ponieważ wszystkie nerwy kończyny działały poprawnie. Niemniej musiała nauczyć się żyć z nowym stawem biodrowym, który otrzymała po zabiegu alloplastyki stawu biodrowego. Jej rehabilitacja trwała prawie pół roku. To podobno i tak bardzo krótko.

Więcej na temat:

, , ,
Szkoły języka angielskiego czekają!
Szkoły języka angielskiego czekają!
Nauka języków obcych obowiązuje dzisiaj i pierwszoklasistów, chociaż zdarza się, że dzieciaki uczą się angielskiego i w przedszkolu. Oczywiście początkowo nauka ma więcej wspólnego z zabawą, co nie zmienia faktu, iż... (dalej...)
Angielski na maturze
Angielski na maturze
Matura dla wielu młodych osób okazuje się bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. Przede wszystkim dlatego, że to od wyników maturalnych zależy to na jakie studia się dostaną. Maj 2013 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy... (dalej...)
Rehabilitacja nie tylko poprawia sprawność
Rehabilitacja nie tylko poprawia sprawność
Jak ważna jest rehabilitacja, wie każdy kto z niej musiał korzystać. Eksperci twierdzą, że często im wcześniej zaczniemy rehabilitacje to nie tylko wcześniej powrócimy do naszej formy sprzed wypadku ale też efekt końcowy będzie lepszy.... (dalej...)
Spraw by ten wrzesień był dla Ciebie jeszcze piękniejszy!
Spraw by ten wrzesień był dla Ciebie jeszcze piękniejszy!
Wrzesień, piękny miesiąc, który charakteryzuje się kapryśną pogodą. Ci którzy nie mogli wziąć urlopu w miesiącach typowo wakacyjnych, takich jak czerwiec, lipiec czy sierpień, przeważnie decydują się właśnie na wrzesień,... (dalej...)

Warto poczytać