brazyl.com.plCiekawostki › Nastolatki mają coraz więcej praw?

Nastolatki mają coraz więcej praw?

Mówi się, że dzieci tak szybko dojrzewają… niektóre nie tyle dojrzewają, co dorastają zbyt prędko. Najgorszy i najtrudniejszy okres przypada na gimnazjum, kiedy nastolatki próbują poczuć się dorośle. Widoczne jest to szczególnie na balu maturalnym.

wypożyczalnia samochodów olsztyn

na bal gimnazjalny?

Przygotowania do balu zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej – dziewczyny szukają idealnej sukienki jakby wybierały się co najmniej na studniówkę czy własne wesele. Do obcisłej mini dochodzą szpilki (i to wcale nie te pożyczone od mamy), pełen makijaż i fryzura, która przypomina kask. Równie popularne staje się wypożyczanie samochodu. To absurdalne, ale wiele rodziców pozwala namówić się na drogi wynajem efektownego auta, tylko po to by ich latorośl mogła pochwalić się przed znajomymi ze szkoły. Dziewczyny wychodzą z limuzyny (zazwyczaj wypożyczalnia samochód posiada takie imprezowe auta) i czują się jak gwiazdy. Gdy docierają na salę, szybko upijają się ukradkiem w toalecie i na drugi dzień nie pamiętają w ogóle zabawy. Czy tak wielkie koszty mają więc sens? Czy pozwalanie nastolatkom na to, co mogą dzieciaki w Stanach jest naprawdę wychowawcze? Nauczyciele są raczej zgodni, iż nie. Zamiast myśleć o nauce, gimnazjaliści skupiają się wyłącznie na tym jak wyglądają i gdzie mogą się napić. Wielu ma inicjację seksualną dawno za sobą. Czy tak było zawsze?

Więcej na temat:

, , ,
Jak dojechać na ślub?
Jak dojechać na ślub?
Wszystko już prawie gotowe. Pan młody i panna młoda są. Sala ślubna jest, ksiądz w kościele będzie czekał. Kucharki wstawiły już rosół a orkiestra energiczne zagrywa Mendelssohna i jeszcze tylko samochód na ślub.   I... (dalej...)
Limuzyna na każdą okazję
Limuzyna na każdą okazję
Jest wiele osób które marzą wręcz o tym żeby choć parę razy w swym życiu przejechać się samochodem jakim jest limuzyna. Niestety nie każdego stać na to żeby kupić taki samochód, okazje takie jak śluby lub studniówki... (dalej...)
Stopy metali, które zrewolucjonizowały świat
Stopy metali, które zrewolucjonizowały świat
Wynalezienie stopów metali zdecydowanie przyspieszyło rozwój technologiczny. Materiały te są wytrzymałe i umożliwiają tworzenie praktycznie wszelkich form. Nowoczesne stopy metali są wykorzystywane w lotnictwie, budownictwie, elektronice,... (dalej...)

Warto poczytać