brazyl.com.plMotoryzacjaMotoporadnik › Nerwy podczas egzaminu na prawo jazdy

Nerwy podczas egzaminu na prawo jazdy

na Gdynia wiąże się ze sporą ilością stresu i kosztuje nas dużo nerwów. Sama myśl na długo przed nim wywołuje w nas obawę oraz powoduje, że zaczynamy się zastanawiać w jaki sposób sobie poradzimy. Stres może nam tak utrudnić zdawanie prawa jazdy, że przez niego nie będziemy w stanie odpowiednio prowadzić pojazdu na egzaminie. Nerwy na pewno nie sprzyjają w takiej sytuacji. Delikatne podenerwowanie może motywować i skłaniać do trzeźwego myślenia. Jednak podczas zdawania prawa jazdy zazwyczaj nie jest to lekki stres, lecz zdenerwowanie od którego tracimy poczucie zdolności do jazdy samochodem. Dodatkowo wszystkie te historie i anegdoty związane z prawem jazdy. Cała ta otoczka potęguje uczucie stresu. Wszystko w naszych rękach i tym jak nimi pokierujemy podczas manewrowania kierownicą.

prawo-jazdy-gdynia

Zdaniem ów

Egzaminatorzy zgodnie twierdzą, że niektóre osoby poprzez zbyt duże denerwowanie się mimo świetnych umiejętności jazdy samochodem nie potrafią tego przełożyć w dniu zdawania prawa jazdy. Jest to częsty problem podchodzących do tego wyzwania. Porady na niewiele się zdają. Trzeba samemu starać się myśleć racjonalnie i zminimalizować stres, tak by zamiast przeszkadzania nam- posłużył i zmotywował do osiągnięcia sukcesu. Trzeba myśleć pozytywnie i przytaczać znane powiedzenia np. „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Pozytywne nastawienie to gwarancja powodzenia na egzaminie. Gdy popadniemy w marazm na długo przed zdawaniem na , to wtedy znacznie zmniejszymy swoje szanse na powodzenie. 

Więcej na temat:

, , ,
Jak wygląda kurs na prawo jazdy?
Jak wygląda kurs na prawo jazdy?
Coraz więcej osób decyduje się na zrobienie prawa jazdy. Dotyczy to nawet osób, które długo się broniły przed podjęciem tej decyzji. Dlaczego tak jest? Samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Pozwala... (dalej...)
Koszty uzyskania prawa jazdy
Koszty uzyskania prawa jazdy
Aby otrzymać w Polsce prawo jazdy, nie wystarczy tylko i wyłącznie przyłożyć się do nauki, aby potem zdać pozytywnie egzamin. Trzeba również wydać całkiem sporą sumę pieniędzy, ponieważ kosztowny jest nie tylko sam kurs prawa jazdy,... (dalej...)
Legendarny egzamin na prawo jazdy
Legendarny egzamin na prawo jazdy
O egzaminach na prawo jazdy krążą legendy o przeróżnym nasyceniu emocjonalnym. Ci co egzamin zdali bez większych problemów, rozpływają się w komplementach na temat egzaminatora, natomiast ci, którym nie poszło tak łatwo... (dalej...)
Angielski na maturze
Angielski na maturze
Matura dla wielu młodych osób okazuje się bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. Przede wszystkim dlatego, że to od wyników maturalnych zależy to na jakie studia się dostaną. Maj 2013 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy... (dalej...)
W drodze po prawo jazdy, czyli wybór szkoły jazdy niezwykle ważny
W drodze po prawo jazdy, czyli wybór szkoły jazdy niezwykle ważny
Każdy kto chce zdobyć upragnione prawo jazdy przede wszystkim powinien zacząć od pokonania wszelkich lęków i obaw przed prowadzeniem samochodu. Kolejną czynnością jest wybór szkoły jazdy, która ułatwi mu tą często wyboistą... (dalej...)
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Dostępność wszelkiego rodzaju kursów, szkoleń, szkół jest zjawiskiem, które daje nam szereg możliwości. Ale czy są one tak naprawdę nam potrzebne, czy nie ma nas tutaj „nabijania w butelkę” i sprytnego propagowania... (dalej...)

Warto poczytać