brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Nie trać głowy, gdy stracisz zęby

Nie trać głowy, gdy stracisz zęby

Wypadki chodzą po ludziach – to proste. I nieważne jak bardzo będziemy uważać to nawet podczas wykonywania prostych, codziennych czynności zdarzyć się może prosty incydent.

     Protetycy nie brak zajęć nie narzekają. Chociaż wydawać się może, że z ich usług korzystają wyłącznie ludzie starsi – to coraz częściej przychodzą do poradni ludzi młodzi i osoby w wieku średnim.
Jest to dział medycyny, którego transplantologia jest najbardziej rozwinięta.
Głównie dlatego, że najwcześnie zaczęto wszczepiać właśnie zęby.
Bogata gama materiałów stomatologicznych pozwala dostosować jakość usługi to każdego portfela.
     

     Zdarzają się najróżniejsze przypadki – opowiada pan Tomasz, którego specjalizacją jest właśnie . Tychy nie są pod tym względem jakimś szczególnym miastem. Zdarza nam się na przykład przyjąć pacjenta, który, tak jak dzisiaj rano – wybił sobie zęba łyżeczką do herbaty. Gdy trzymał ją w ustach, doznał bezwarunkowego szczękościsku – co pozbawiło go popularnej "jedynki". Taki ubytek trzeba leczyć natychmiast. Wymaga to jednak dużo czasu, gdyż każdy ząb jest inny i każdy zabieg wiąże się z głębokim znieczuleneim.
Uważać trzeba i dbać przede wszystkim. Choćby ze względu na koszty. Bowiem wymiana jednego zęba to koszt nawet kilkuset złotych. A możemy tylko wybierać spośród materiałów sztucznych.

Najlepiej by było, gdyby co jakiś czas wyrastały nowe, które tak jak zęby mleczne – równiez bezboleśnie by wypadały.
Niestetety po okresie dziecięcym zostają nam jedyne zęby na całe życie. A ich stan ma wpływ na nasze zdrowie i życie.  

Więcej na temat:

, ,
Zdrowy uśmiech to oznak zdrowia
Zdrowy uśmiech to oznak zdrowia
Zdrowie to nie tylko choroby układu chłonnego ale przede wszystkim codzienne praktyki żywieniowe, które decydują o kondycji zarówno naszej fizycznej oraz, a nawet przede wszystkim kondycji psychicznej, co sprawia, że nasze życie... (dalej...)
Zdrowy i piękny wygląd, także dzięki implantom
Zdrowy i piękny wygląd, także dzięki implantom
Piękny i zdrowy wygląd naszego ciała a także zębów są bardzo ważne i wymagają wielu zabiegów i starań. Rozwój medycyny i stomatologi estetycznej wspiera nas w tych wysiłkach i pomaga nam osiągnąć wymarzony cel. Stomatologia... (dalej...)
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ludzie bardzo często mają problemy związane z takimi rzeczami jak zgryz. Jedynym lekarzem który może zaradzić na takie schorzenia jest ortodonta. Piaseczno jest miastem w którym można skorzystać z usług jednego z lepszych lekarzy... (dalej...)
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Pogoń za ideałem piękna najczęściej kojarzy się z kobietami, które bardzo często gotowe są poświęcić bardzo wiele by uzyskać swój cel. jest w tym część prawdy, gotowe jesteśmy na wiele poświęceń, nie tylko w kwestii... (dalej...)
Kiedy trzeba założyć implanty
Kiedy trzeba założyć implanty
Odwiedzanie dentysty dla niektórych osób nie jest zbyt przyjemne. Przede wszystkim dlatego, że sam stomatolog kojarzy się ludziom z bólem. Z tego powodu decydują się go omijać szerokim łukiem. Brak kontroli bardzo często... (dalej...)
Modne wybielanie zębów
Modne wybielanie zębów
Gwiazdy coraz częściej decydują się na zabiegi wybielania zębów. Dziś robi to praktycznie każda gwiazda oraz każdy celebryta. Właśnie z tego powodu wiele osób pragnie posiadać podobny olśniewający wygląd. Trzeba jednak zdawać... (dalej...)

Warto poczytać