brazyl.com.plPraca z pasją › Niebezpieczne gazy w pracy

Niebezpieczne gazy w pracy

Firmy zajmujące się produkcją często wykorzystują chemikalia, które przed wykorzystaniem w produkcji uwalniają do powietrza szkodliwe substancje. w takich pomieszczeniach wymaga przestrzegania wielu zasad , może oznaczać nawet zamontowanie jedynie bardziej wydajnych wentylatorów. Także niedostateczna pomieszczeń w których przebywa wiele osób jest niezwykle niebezpieczna.

Szkodliwy dwutlenek-węgla

Mało wydajna wentylacja w pomieszczeniach w których przebywa wielu pracowników nie jest niebezpieczna ze względu na obniżające się stężenie tlenu, a przede wszystkim na możliwość zatrucia dwutlenkiem-węgla. Początkowymi objawami jest duszność, następnie pojawiają się problemy z koordynacją ruchową i senność, którą kończy śmierć.

Tlenek-węgla

Kolejnym gazem, który często zagraża ludzkiemu organizmowi jest CO. Gaz ten występuje szczególnie w pomieszczeniach gdzie dochodzi do spalania związków węgla lub samego węgla. Tlenek-węgla to jeden z niebezpieczniejszych gazów z powodu szybkiego działania i braku możliwości wykrycia go bez specjalnej aparatury.

Zabezpieczenia

Firmy dbające o zasady PPOŻ oraz BHP wcale nie muszą stosować nadzwyczajnych środków ostrożności. Wystarczą we wszystkich pomieszczeniach jak hurtownia, hala produkcyjna, biura i przede wszystkim laboratoria.

Więcej na temat:

, , , , ,
Notesowy zawrót głowy
Notesowy zawrót głowy
Praca staje się prawdziwym życiem dla niektórych osób. Dlatego właśnie w tym całym biegu trzeba również znaleźć miejsce, choćby najmniejsze, w którym człowiek się nie zagubi. Z tego właśnie powodu produkcja notesów... (dalej...)
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Polacy coraz częściej decydują się wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy. Nie można się temu dziwić. W końcu znalezienie pracy w czasie światowego kryzysu jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się okazuje inne kraje radzą sobie coraz... (dalej...)
Jak się wykształcić na tłumacza?
Jak się wykształcić na tłumacza?
Aby zostać dobrym tłumaczem, potrzebne są dwie bardzo ważne cechy osobowościowe. Po pierwsze trzeba po prostu lubić uczyć się jeżyków obcych, ponieważ to one będą w pracy tłumacza każdego dnia wykorzystywane. Angielski, niemiecki,... (dalej...)
Design za pomocą klimatyzatorów
Design za pomocą klimatyzatorów
Klimatyzatory kasetonowe to nowoczesny typ urządzeń stworzonych z myślą o obiektach mieszkalnych oraz użytkowych, które charakteryzują się niepowtarzalną oraz zaskakującą stylistyką wykonania. Design pomieszczeń nie tylko biurowych,... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Szkoła językowa dla bezrobotnych
Szkoła językowa dla bezrobotnych
W Polsce coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się... (dalej...)

Warto poczytać