brazyl.com.plMotoryzacjaCiekawostki motoryzacyjne › Niebezpieczne Polskie drogi – przyczyny kraks w naszym kraju

Niebezpieczne Polskie drogi – przyczyny kraks w naszym kraju

Na ulicach dochodzi do wielu kraks, w których często giną ludzie. Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo regularnie.


Śmierć na drogach


Tak się zdarza, że nie każda podróż autem kończy się szczęśliwie i podróżni bezpiecznie docierają do zamierzonego celu. To niestety tylko idealny obraz, który z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Na drogach zdarzają się wypadki i to w coraz większych ilościach. Powody takiego stanu rzeczy są różne i naprawdę ich wymienienie pozbawione jest większego sensu. należy skupić się tylko i wyłącznie na tych najważniejszych, które doprowadzają do tego ,że traci się życie jadąc autem. Nie ma co ukrywać, że jednym z takich powodów jest poruszanie się w stanie nietrzeźwym. Zdrowo myślący człowiek doskonale wie, że po alkoholu nie powinno się wsiadać za kierownicę a niestety wielu kierowców tego nie przestrzega i łamie tą niezwykle ważną zasadę. Naturalnie są też bardziej przyziemne aspekty, które sprawiają, że może dojść do karambolu czy kraksy. Zbyt głośno włączone radia samochodowe działające wspólnie z zestawem car audio z całą pewnością potrafią rozproszyć uwagę a brak koncentracji niestety jest później widoczny w statystykach ogłaszanych na łamach ogólnopolskiej prasy.

Gdy już dojdzie do wypadku swoją niepoślednią rolę powinna odegrać zamontowana wewnątrz auta , która ma za zadanie uchronić pasażerów przed skutkami zderzenia się z innymi pojazdami. Oczywiście działanie takich poduszek nie zawsze jest wystarczające i nawet najbardziej zaawansowany technicznie samochód nie jest w stanie ustrzec przewożone osoby przed wypadami. Im szybciej każdy zda sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na drogach tym mniej powinno się ich jednak zdarzać.


Metody przeciwdziałania


Podróżując samochodem należy więc przez całą trasę być należycie skoncentrowanym i skupionym na kierowaniu tym pojazdem.
 

Więcej na temat:

, , , , ,
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Koszty związane z użytkowaniem samochodu
Zakup samochodu osobowego wiąże się z wieloma wydatkami pieniężnymi. Do samej jazdy potrzebne jest paliwo, tankowane na stacjach. Nie można także zapominać o co rocznym dokonywaniu przeglądu oraz wykupieniu ubezpieczenia. Do tego wszystkiego... (dalej...)
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Naprawa skrzyń biegów – automatycznych i manualnych
Samochody są jednym z najczęściej wykorzystywanych w dwudziestym pierwszym wieku środków lokomocji, bardzo często jest to zwykła wygoda dla kierującego ale trzeba pamiętać, że nawet porządne auta się psują. Zdarzają się osoby dla... (dalej...)
BHP w pracy
BHP w pracy
Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo. Na każdym kroku słyszymy jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa a szczególnie w pracy, gdzie nasza czujnośc musi być zwiększona z uwagi na to, że możemy zagrozić... (dalej...)
Liczne wypadki na polskich drogach
Liczne wypadki na polskich drogach
Dane statystyczne dotyczące wypadków samochodowych w Polsce są dość niepokojące. Rocznie dochodzi do około czterdziestu tysięcy kolizji drogowych. W ich wyniku setki osób ponosi śmierć, zaś tysiące zostaje rannych. Pojazdy biorące... (dalej...)
Bezpieczeństwo to podstawa funkcjonowania firmy
Bezpieczeństwo to podstawa funkcjonowania firmy
Prowadzenie własnego biznesu to zadanie trudne i karkołomne, które wymaga bardzo wielu dodatkowych umiejętności. Nie można marzyć o założeniu własnej działalności, kiedy brakuje podstawowych umiejętności. Nie zawsze muszą być to... (dalej...)
AVDS i każda luka w bezpieczeństwie komputerowym Twojej firmy się nie ukryje
AVDS i każda luka w bezpieczeństwie komputerowym Twojej firmy się nie ukryje
Jak ważne jest bezpieczeństwo w firmie nie trzeba nikomu mówić. Projekty nad którymi pracujemy latami, miesiącami czy dniami są czasami bezcenne pomimo swojej wyceny. Komputery na których są tworzone często nie są zabezpieczone... (dalej...)

Warto poczytać