brazyl.com.plLuksusowy domStylowe wnętrze › Niezwykłe techniki malarskie

Niezwykłe techniki malarskie

Farbami olejnymi można tworzyć na różnych podłożach, między innymi na desce, płótnie, specjalnym papierze oraz innych przygotowanych materiałach. Mimo wszystko, najpopularniejszymi podobraziami są właśnie oraz deska, bowiem są najtrwalsze. Spoiwem dla farb olejnych jest olej, przeważnie lniany bądź makowy. Jan van Eyck uważany jest za prekursora tworzenia tą techniką.

Ta charakterystyczna , pochodzi z czasów antyku, a jej cechą rozpoznawczą jest fakt, że głównym spoiwem jest . Barwy tak tworzone były trwałe, odporne na światło i wilgoć, jednak nie odporne na dużą temperaturą. Technika ta była niezwykle popularna w Egipcie, w Grecji oraz Rzymie.

Tworzenie temperą

Jest to technika wywodząca się ze starożytności i do końca XV w. była jedną z najpopularniejszych. , których się przy niej używa, wytwarza się z takich surowców, jak: jajko kurze (żółtko i białko), , , oraz . Wszystko to miesza się w odpowiednich proporcjach z żywicami oraz olejami różnych gatunków. Receptur na idealną temperę jest bardzo wiele.

Więcej na temat:

, , , , , , , , ,
O urządzaniu domu
O urządzaniu domu
Samodzielne urządzanie mieszkania może być bardzo edukacyjne. Chociaż coraz częściej w tym celu są zatrudniani specjaliści od wystroju wnętrz, nie ma powodu, aby wynajmować taką osobę, jeśli ma się chociaż odrobinę zmysłu artystycznego.... (dalej...)

Warto poczytać