brazyl.com.plPraca z pasją › Obligatoryjne szkolenia pracownicze z zakresu

Obligatoryjne szkolenia pracownicze z zakresu

Każdy pracodawca ma wiele obowiązków, które przychodzi mu wypełniać wobec jego pracowników. Wśród tych wielu spraw są te związane z obowiązkowymi szkoleniami ppoż i BHP. Pracodawca musi dopilnować, aby każdy jego pracownik został przeszkolony w pewnych, obowiązkowych zakresach. BHP muszą być przeprowadzane dla każdego nowozatrudnionego pracownika, ale także i cyklicznie, w kolejnych latach pracy. Po za tym, musi przeprowadzać osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje do tego. No i co także bardzo istotne, musza być odpowiednio udokumentowane, a każdy pracownik na ich zakończenie musi zostać poddany testowi pisemnemu, który potwierdzi zdobycie przez niego odpowiedniej wiedzy.

Pierwsze szkolenie

Na sam początek zostaje zawsze przeprowadzone . Musi je odbyć każda osoba zatrudniona w każdym zakładzie pracy. Na szkoleniu tym pracownik jest instruowany, w jaki sposób ma wykonywać swoje obowiązki, tak, aby było to bezpieczne dla niego samego, jak i dla każdej osoby, która może znaleźć się w pobliżu. Szkolenie ma bardzo duże znacznie dla bezpieczeństwa wykonywanej przez pracownika pracy.

Drugie szkolenie

Następnym szkoleniem, które odbywa każdy pracownik jest szkolenie ppoż. Na nim dowiaduje się on jak ma się zachowywać, w razie wybuchu na terenie zakładu pożaru. Po za tym, na szkoleniu ppoż. zapoznaje się pracownika z punktami na zakładzie, w których umieszczony jest sprzęt gaśniczy, oraz zapoznaje się go z wszystkimi drogami ewakuacyjnymi, które znajdują się na terenie zakładu. Szkolenie to jest ważne i w razie niebezpieczeństwa wynikającego z wybuchu pożaru pomaga w znacznym stopniu opanować sytuację.

Więcej na temat:

, ,
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Dostępność wszelkiego rodzaju kursów, szkoleń, szkół jest zjawiskiem, które daje nam szereg możliwości. Ale czy są one tak naprawdę nam potrzebne, czy nie ma nas tutaj „nabijania w butelkę” i sprytnego propagowania... (dalej...)
Starania o zatrudnienie w firmie
Starania o zatrudnienie w firmie
Podpisanie umowy o pracę z pracodawcą na terenie Polski w XXI wieku jest coraz trudniejsze. Na taką sytuację ma wpływ kryzys gospodarczy, jaki od kilku lat panuje w naszym państwie. W celu uniknięcia częściowych kłopotów, podwyższono... (dalej...)
Kurs językowy pomocny w podjęciu pracy
Kurs językowy pomocny w podjęciu pracy
Angielski jest jednym z popularniejszych języków. Nabywając umiejętności porozumiewania się nim, mamy możliwość znalezienia pracy poza granicami swojego kraju. Jak się okazuje, z Polski rocznie wyjeżdżają tysiące osób. Zarówno... (dalej...)
Co jest potrzebne do uczestnictwa w szkoleniu na prawo jazdy?
Co jest potrzebne do uczestnictwa w szkoleniu na prawo jazdy?
Szkoły jazdy Gdynia oferują zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym uczestnictwo w szkoleniu na prawo jazdy. Każdy kto tylko posiada odpowiednią ilość pieniędzy oraz wolny czas dokonuje zapisu. Trzeba sobie jednak zdawać z czym się... (dalej...)
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Poszukiwanie pracy przez osoby bezrobotne rozpoczyna się od przeglądania ogłoszeń zamieszczanych w lokalnych gazetach i na stronach internetowych. Tam, gdzie tylko jest taka możliwość wysyłamy lub osobiście doręczamy swoje CV. Z niecierpliwością... (dalej...)
Zgrany zespół pracowników to połowa sukcesu
Zgrany zespół pracowników to połowa sukcesu
Integracja grupy to podstawa – wie o tym ten szef, który dba o rozwój każdego pracownika, jak i całego zespołu. Chociaż każdy człowiek jest inny, współpraca wymaga znalezienia kompromisów. Co zrobić by grupa... (dalej...)

Warto poczytać