brazyl.com.plFinanse › Odszkodowania latem i zimą

Odszkodowania latem i zimą

Kiedy można twierdzić, że należą się nam ? W mieście w czasie zimy należy odśnieżać podjazdy i posesje. Za pamiętanie o tym jest odpowiedzialny właściciel domu czy budynku. Gdy zaniedba tego obowiązku, a przechodzień dozna kontuzji na skutek poślizgnięcia na nieodśnieżonym chodniku – wówczas będzie płacić .

Niebezpieczna skórka od banana!

W miastach takich jak Łódź, niekiedy dochodzi do kuriozalnych sytuacji. Pewna łodzianka wyraźnie szukała zarobku – w upalny dzień przechodziła pod jedną z kamienic w centrum miasta. Pech czy też jej wręcz teatralna zdolność chciał by upadła przed wejściem do bramy. Kobieta zaczęła głośno krzyczeć i żądać by na miejscu pojawił się właściciel kamienicy. Rzekomo poszkodowana twierdziła, że poślizgnęła się na …skórce od banana, którą ktoś powinien posprzątać. Jej obecność stanowiła zagrożenie – kobieta zaś padła ofiarą lekceważenia przez właściciela tego, co ktoś rzuca na chodnik przed budynkiem, który należy do niego. Mężczyzna złapał się za głowę – chciał się roześmiać, jednak na jego twarzy widać było po chwili konsternację – czy rzeczywiście będzie musiał płacić odszkodowania?

odszkodowania łódź

Nie tak łatwo o odszkodowania

Odszkodowania a takiej sytuacji można domagać się jedynie od ubezpieczyciela. Właściciel kamienicy nie odpowiada za to, co pozostawiają po sobie przechodni. Latem, chodnik był zupełnie bezpieczny – właściciel mógłby więc obawiać się płacenia odszkodowania jedynie zimą, gdyby kobieta przewróciła się na śniegu. W innym wypadku jej przypadkowa kontuzja może być odebrana jedynie jako atak histerii lub nieudana próba wydobycia pieniędzy.

Więcej na temat:

,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)
Białystok miastem przenikania się kultur
Białystok miastem przenikania się kultur
Wydawać by się mogło, że w Polsce nie ma miejsca na tolerancje. Okazuje się jednak, że są takie miasta, które stają się plątaniną wielu kultur oraz religii. Takim właśnie miastem jest Białystok. Zaczynają się ciepłe dni, dlatego... (dalej...)
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
Czemu fotograf może pokochać Łódź?
ódź to miasto brzydoty. Okres świetności minął – dziś to miejsce, gdzie przechadza się filmowy Edi z wózkiem w poszukiwaniu złomu. Jeżeli się coś znajdzie, można liczyć na parę złotych, a te wymienić na szklankę... (dalej...)
Fotografia zmiany na przestrzeni lat
Fotografia zmiany na przestrzeni lat
Dziś kupienie aparatu na klisze jest już właściwie nie możliwe. Tylko w sklepach zajmujących się aparatami w sposób bardzo profesjonalny może znaleźć te artefakty przeszłości jakimi są aparaty analogowe. Świat opanowała mania robienia... (dalej...)
Alarmy conrtra ludzka nieuwaga
Alarmy conrtra ludzka nieuwaga
Alarmy są po to by ostrzegać przed niebezpieczeństwem – pożarem, włamaniem czy usterką. Choć idea ich instalowania jest zupełnie słuszna, to jednak nie zawsze sprawdza się w praktyce. Prysznic w trakcie pracy? Filmowa scena, gdy... (dalej...)

Warto poczytać