brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego

Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego

Właściciel domku musi sobie zapewnić podczas miesięcy jesiennych, zimowych, często także na początku wiosny. W innym wypadku, jego domek szybko będzie nadawał się do rozbiórki. Zresztą nikt nie chciałby zamieszkiwać zimnego domu. Niestety, ale jak i same mury naszych mieszkań, tak i my sami uwielbiamy , a co za tym idzie, chcemy je mieć cały rok. Zupełnie niezależnie od tego, co dzieje się za naszymi oknami.

, na jaki ?

Pierwszym dylematem związanym z ogrzewaniem naszych mieszkań, domów, gdzie nie mamy ciepła miejskiego, jest związany z wyborem pieca. Chodzi tu głównie o to, na jaki opał będzie on ogrzewał nasz dom. Wybór mamy wbrew pozorą całkiem duży. Możemy ogrzewać nasze domy poprzez piece elektryczne. Jest to jednak wyjście bardzo drogie. Mamy także możliwość używania piecy gazowych. Znacznie tańsze, no i na pewno wygodne wyjście. Mam także piece na opał stały. W niego zaliczamy na przykład , , czy też . Nasz wybór w tym względzie podyktowany ceną samego pieca, ceną opału, jak i wygodą korzystania z danego rozwiązania.

Inne ważne

Oczywiście, wybór nie kończy się na samej kwestii tego, jaki opał wybierzemy. Są jeszcze inne ważne sprawy. Przede wszystkim będzie to awaryjność danego pieca. Warto tutaj na pewno zainwestować w lepszy. Ale nie tylko, bo istotnym jest także to, jak często będziemy musieli nasz piec napełniać, jeśli wybierzemy ten na opał stały. Są, bowiem piece, do których trzeba załadować opał codziennie, ale są i takie, do których wystarczy raz w tygodniu.

Więcej na temat:

, , , , , , ,
Węgiel, ołówek czy pastele?
Węgiel, ołówek czy pastele?
Rysować można na wiele sposobów. Niektórzy biorą ołówek, inni węgiel, jeszcze inni preferują robić szkice piórem i tuszem. Jedno jest pewne – artyści muszą ćwiczyć rzemiosło nim zaczną tworzyć coś osobistego. Węgiel,... (dalej...)
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Węgiel jest wykorzystywany głównie do ogrzewania mieszkań. Popyt na ten surowiec zwiększa się gdy temperatury na powietrzu się zmniejszają. W czasie kiedy zapowiadany jest spadek temperatury i ma przyjść zima. Nikt z nas nie chce przebywać... (dalej...)
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Wydobycie węgla spadło w kopalniach. Oczywiście głównym powodem jest fakt, że sama sprzedaż węgla nie rośnie, a z roku na rok coraz bardziej maleje. To niepokojące, ponieważ w ten sposób ludzie tracą miejsca pracy, a gospodarka... (dalej...)
Druga popularność pieców kaflowych
Druga popularność pieców kaflowych
Piece kaflowe to specyficzny rodzaj ogrzewania, dziś traktowany już niemal jako ciekawostka, który wcześniej wykorzystywany był w praktycznie każdym domu (na początku tylko wśród tych bogatszych, potem zakres jego popularności... (dalej...)
Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla
Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla
Węgiel to najpopularniejsze stałe paliwo opałowe w Polsce. Prawie co czwarty Polak ogrzewa swój dom węglem lub produktem węglowym jak ekogroszek czy koks. Jest to jedno z tańszych rozwiązań opałowych. Problem jednak pojawia się, kiedy... (dalej...)
Ogrzewanie - jak opalać i nie przepłacać
Ogrzewanie – jak opalać i nie przepłacać
Dziś śmiało możemy powiedzieć, że przed zimą przeważnie każdy z nas zabezpiecza swój dom, poprzez zastosowanie odpowiedniego ogrzewania. Jak się okazuje ogrzewanie bardzo często niestety ale coraz bliżej okresu zimowego drożeje.... (dalej...)

Warto poczytać