brazyl.com.plLuksusowy dom › Okna aluminiowe, drewniane, czy PCV?

Okna aluminiowe, drewniane, czy PCV?

okna aluminium, drewniany dom, okno, kwiatyWykańczanie domu to jeden z najbardziej kosztownych, czasochłonnych i trudnych elementów procesu stawiania własnych czterech ścian. Problem w tym, że każda zła decyzja w tym momencie przełoży się na kolejne lata i będzie bardzo kosztowna w naprawie.

to w tym wypadku jedne z najważniejszych elementów wykańczania. To one chronią wnętrza przed hałasem, a przede wszystkim zimnem. Muszą być szczelne, solidne, łatwe w myciu, a także ładne. Producenci okien zwykle dają do wyboru z aluminium, drewna oraz z .

Wadą okien wykonanych z aluminium jest to, że są najdroższe i jest to jedyna wada takich okien. Aluminium jest bowiem bardzo wytrzymałe jak na swoją wagę, a przez to okna nie wypaczają się pod ciężarem skrzydła. Dodatkowo aluminium praktycznie nie koroduje, a w związku z tym nie traci na jakości w ciągu lat. Okna z aluminium są lekkie i na lata, dlatego też wiele osób woli zapłacić odrobinę więcej, ale korzystać z nich przez zdecydowanie więcej lat.

Drewniane okna najlepiej na pewno wyglądają, do tego drewno jest lekkie i wytrzymałe. Jedyny problem w tym wypadku to wypaczanie się drewna, a przez to problemy z zamykaniem po latach, co było główną zaletą okien z aluminium. W większości przypadków producenci stosują specjalne środki konserwujące, które zdecydowanie wydłużają odporność na wypaczanie się drewna.

Wiele osób uważa, że okna z aluminium powinny zostać wyparte przez PCV. Tworzywo sztuczne jest lekkie, wytrzymałe, a przede wszystkim tanie. Posiada jednak jedną zasadniczą wadę, która w przypadku wysokich temperatur dyskwalifikuje PCV na rzecz okien z aluminium – odkształcanie z powodu temperatury.

Więcej na temat:

, , , , ,
Okna wykonane z aluminium
Okna wykonane z aluminium
Jednym z materiałów z których w dwudziestym pierwszym wieku wykonuje się okna jest aluminium, materiał ten pozwala na zabezpieczenie okien przed warunkami pogodowymi które bardzo źle odbijają się na drewnie. Technologia wytwarzanie... (dalej...)
Zważanie na stan mieszkań
Zważanie na stan mieszkań
Budynki mieszkalne spełniają ważną rolę. Jednak, by nadal zapewniały nam bezpieczeństwo, konieczna jest dbałość. Nie tylko o wygląd wizualny, ale również o ich funkcjonalność. Z tego powodu co pewien czas należy przeprowadzać... (dalej...)
Jak poradzić sobie z rosnącymi cenami?
Jak poradzić sobie z rosnącymi cenami?
Podwyższanie podatków, cen towarów oraz usług doprowadza do problemów finansowych. W takiej sytuacji część polskiego społeczeństwa jest skazana na poszukiwanie sposobów oszczędności. Brak podjęcia tego typu działań... (dalej...)
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Warszawa nie jest znana jako najczystsze czy najpiękniejsze miasto w całej Polsce. Zniszczenia wojenne praktycznie zrównały starą Warszawę z powierzchnia ziemi, nie pozostawiając właściwie nic poza tym. Plan odbudowy miasta podjęty w... (dalej...)
Zabytki w Krakowie i ich okna PCV
Zabytki w Krakowie i ich okna PCV
Kraków jest miastem w którym turyści mają możliwość zobaczenia chyba największej ilości zabytków w jednym miejscu. Klimat architektury i ułożenie tych wszystkich budynków potrafi zaprzeć dech w piersiach. Szczególnie... (dalej...)
Diabeł tkwi w szczegółach wykończenia
Diabeł tkwi w szczegółach wykończenia
Największy wpływ na wygląd domu mają szczegóły, często stanowią one znacznie większy udział w kosztorysie wykańczania niż braliśmy to pod uwagę na początku. Kształtka klinkierowa, rynny, barierki, schodki do drzwi, nawet krawężnik... (dalej...)

Warto poczytać