brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Onkologia i mali pacjenci

Onkologia i mali pacjenci

Rak może stać się chorobą cywilizacyjną. Już coraz większa liczba umierających, umiera właśnie na raka. Niestety ta dotyka również coraz częściej także małych pacjentów, którzy potrzebują szczególnej opieki na dziecięcych oddziałach onkologicznych. Czemu szczególnej? Przede wszystkim dlatego, że dzieci zupełni inaczej radzą sobie z szarą, szpitalną rzeczywistością. Dlatego nawet są uczone, jak postępować z małymi pacjentami.

Onkologia

Gdzie uczą?

Jak się okazuje najgorzej reaguje na szpitalne warunki. Przede wszystkim dlatego, że panuje w nim ponura atmosfera. Z tego powodu coraz częściej można się spotkać z dziecięcymi oddziałami, które wymalowane są radosnymi kolorami oraz postaciami z bajek. Dzięki temu miejsce to może choć trochę wydać się przyjemniejszym. Jest to szczególnie ważne, jeśli spędza długi okres w szpitalu, na przykład na oddziale onkologii. Choć nie tylko pielęgniarki na oddziale onkologii uczą się podejścia do małych dzieci. Również na oddziale pediatrii wymagane jest specjalne podejście do małych pacjentów. Głównie dlatego, aby lepiej znosiły pobyt w szpitalu.

Podejście jest ważne

Specjaliści udowodnili, że miła atmosfera w szpitalu znacznie lepiej wpływa na chore dziecko. Przyjazna atmosfera pomaga mu znacznie szybciej wyzdrowieć, a więc i spędzić mniej czasu w szpitalu. Nic dziwnego, że wszelkie miejsca, w których przebywają mali pacjenci są upiększane, aby były kolorowe oraz zabawne. Taki pobyt na oddziale onkologi może być znacznie przyjemniejszym.
 

Więcej na temat:

, , ,
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Schody – zabezpiecz je przed dzieckiem!
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jakim niebezpieczeństwem i jakim wyzwaniem dla dziecka w domu może być radzenie sobie z wieloma problemowymi i zaskakującymi sytuacjami. Dziecko czasami wchodzi w taki okres rozwoju, że problemem dla niego... (dalej...)
Rehabilitacja medyczna ma wiele postaci!
Rehabilitacja medyczna ma wiele postaci!
Urazy medyczne i różnego rodzaju choroby, a także proces dochodzenia do zdrowia potrafią zupełnie przeorganizować ludzkie życie i ludzką świadomość. Okazuje się bowiem, że sam proces chorowania w bardzo szybki sposób wyrzuca... (dalej...)
Żeglowanie? Tylko po kursie!
Żeglowanie? Tylko po kursie!
Chcesz, aby twoje dziecko łatwo znalazło kontakty w szerokim świecie i było szczęśliwe? Warto zadbać w takim przypadku o jego odpowiedni rozwój. Dziecko już od najmłodszych lat powinno się uczyć wielu nowych rzeczy, tak, by w przyszłości... (dalej...)
Czysta, zdezynfekowana podłoga dzięki firmie Beck Imperial
Czysta, zdezynfekowana podłoga dzięki firmie Beck Imperial
Sprzątanie w domu nie należy do przyjemności, raczej do obowiązków, ale można je wykonać w taki sposób, aby nie sprawiały nam większych trudności. Oczywiście jest to osiągalne, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt. Umożliwia... (dalej...)
Radosny gabinet dla małego dziecka
Radosny gabinet dla małego dziecka
Małe dziecko, szczególnie to, które nie wyrosło jeszcze z podstawówki, jest dla każdego dentysty pacjentem bardzo trudnym i wymagającym. Okazuje się jednak, że często nie wynika to z natury samego dziecka, a jest skutkiem... (dalej...)

Warto poczytać