brazyl.com.plPraca z pasją › Otwierasz firmę? Oto parę zasad, o których musisz pamiętać

Otwierasz firmę? Oto parę zasad, o których musisz pamiętać

Nie istnieją ustawowe przepisy, według których każda nowa byłaby zmuszona do posiadania pieczątki oraz konta bankowego, a przynajmniej nie we wszystkich przypadkach. W rzeczywistości jednak okazuje się dosyć często, że narzędzia te są wygodnym oraz istotnym elementem w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, nadając również samej działalności gospodarczej oraz jej właścicielom znamion instytucji poważnej i profesjonalnej. Dlatego warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji o tym, czy i kiedy decydować się na załatwianie tych kwestii.

W zasadzie nie jest wymagane jej użycie przy uwierzytelnianiu większości dokumentów, takich jak rachunki, faktury urzędowe, druki czy deklaracje oraz umowy handlowe. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że nadaje ona wszystkim wyżej wymienionym papierom oficjalny charakter, a nas stawia w oczach klienta na nieco lepszej pozycji. Dodatkowo bez jej posiadania bank może odmówić nam założenia konta firmowego dla nowej działalności gospodarczej.

Jeśli spełniamy wszystkie wymogi, aby zaklasyfikować się do kategorii mikroprzedsiębiorstwa, to mamy możliwość zupełnie dowolnego wyboru, czy chcemy posługiwać się firmowym kontem. Nie możemy jednak przekroczyć pewnego progu wysokości zawieranych transakcji, powyżej którego jego założenie staje się obowiązkowe dla każdej działalności gospodarczej. Wcześniej możemy posługiwać się kontem osobistym, lub w ogóle takowego nie posiadać. Jak widać, kwesti, które trzeba przemyśleć przed rozpoczęciem własnej działalności jest sporo, dlatego najlepiej przygotować się do tego poprzez napisanie rzetelnego biznes planu.

Więcej na temat:

, , , ,
Druk ulotek
Druk ulotek
Ulotki od zawsze charakteryzowały się wysoką skutecznością. Dobra reklama musi być zauważalna, stąd popularność reklam multimedialnych, które wyświetlają się na dużych telebimach w centrach dużych i średnich miast. Ulotki również docierają... (dalej...)
Biuro rachunkowe niezbędne
Biuro rachunkowe niezbędne
Przechodząc na swoje, ludzie biznesu muszą rozpatrzeć sprawy, oznaczające problemy. Biorąc się od rozruchu biznesu, a kończąc na aktywnościach powiązanych z pilnowaniem pracowników. W związku z tym biuro rachunkowe może być pomocne Na... (dalej...)
Beck Imperial – opinie solidnej firmy!
Beck Imperial – opinie solidnej firmy!
Każda firma stara się wyrobić sobie dobrą opinię na rynku. Dlatego tak ważne jest, aby jakość usług lub produktów, które są oferowane klientom, była na bardzo wysokim poziomie. Właśnie na tym zależy firmie Beck Imperial.... (dalej...)
Sposób na sukces w przyszłości
Sposób na sukces w przyszłości
Przyszłość jest określeniem, które jest bardzo przyjemne i bardzo korzystne. Okazuje się bowiem, że każdy marzy o jak najlepszej przyszłości i o tym, by jego los potoczył się pozytywnie i jak najlepiej. Szczególnie słowo „przyszłość”... (dalej...)
Firmy otwierają się na Zachód
Firmy otwierają się na Zachód
W dzisiejszym świecie biznes stał się praktycznie jednym z filarów współczesnej władzy nad światem. Bez udziału wielkich pieniędzy i bez aktywności zdolnych inwestorów praktycznie cały świat stanąłby w miejscu. Stanęłaby... (dalej...)
Ach ta piękna Praga! Niezapomniana wycieczka z biurem Aven Travel
Ach ta piękna Praga! Niezapomniana wycieczka z biurem Aven Travel
Każdy ma czasem wyjechać gdzieś, aby odpocząć i zasmakować czegoś nowego. To całkiem naturalne, ponieważ wiele osób potrzebuje chwil tylko dla siebie. I biuro Aven Travel postanowiło pomóc takim osobom. Szczególnie takim,... (dalej...)

Warto poczytać