brazyl.com.plPraca z pasją › Pisanie pracy po angielsu bywa problematyczne

Pisanie pracy po angielsu bywa problematyczne

Niektóre uczelnie bardziej cenią pisanie prac po angielsku. Zarówno te na konferencje, jak i prace magisterskie mogą mieć międzynarodowy rodźwięk, gdy są pisanie w języku obcym, co pozwala na ich lekturę za granicę. Ci, którzy liczą na to, że ich praca będzie w danej dziedzinie odkrywcza, zastanawiają się często czy są w stanie pisać pracę samodzielnie czy też… no właśnie.

Wolno czy nie?

wiąże się z etycznym problemem zlecania tego zadania innym. Niektórzy ze studentów studiują wyłącznie dlatego, że „rodzicom zależało”. Inni pracują, a więc nie mają czasu siedzieć w bibliotece. Kolejną grupą, która ma problem z pisaniem są ci, dla których to zbyt duże wyzwanie. – języku uniwersalnym wiąże się z dodatkowymi komplikachami. Kto taką prace sprawdzi? Jak sporządzić poprawną bilbiografie, gdy zasady zapisu są inne niż w języku ojczystym?

pisanie pracy

Ile kosztuje pisanie pracy?

W związku z tym wiele studentów decyduje się na zlecenia pisanie pracy komuś, kto „zna się na rzeczy”. Wspólnie wybierają temat, ustalają jaki charakter ma mieć prace, po to, by później odebrać ją już gotową. Gdy przychodzi czas obrony, podczas której egzaminatorzy oraz promotor zadają pytabnia odnośnie pracy, udaje się tym, którzy nie zignorowali problemu i zapoznali się z pracą oraz tematem. Kleskę ponoszą zaś ci, którzy zapłacili komuś i uznali, że „mają problem z głowy”|. Niestety, to jak praca wygląda ma duże znaczenie i często odzwierciedla rozwój intelekturalny studenta. Rolą promotora jest kontrola i pomoc.

Warto poczytać