brazyl.com.plZdrowie i urodaSport › Pływaj, biegaj, spaceruj – sposoby na długowieczność

Pływaj, biegaj, spaceruj – sposoby na długowieczność

Praca w mieście w 90% wiąże się z przesiadywaniem całymi dniami przed komputerem. Siedzenie to nienaturalna poza dla człowieka. Nasza budowa ciała wymusza na nas 2 pozycje – stojącą i leżącą. Siedząc przez 8 lub więcej godzin codziennie przed komputerem krzywimy kręgosłup, zamieniamy tkankę mięśniową na tłuszczową i pogarszamy swój wzrok. Jedyny sposób aby nie umrzeć na zawał lub wylew to .


Codzienna aktywność ruchowa


Jeśli uda nam się wyćwiczyć w sobie chęć porannego biegu, warto to ciągnąć przez wszystkie pory roku, niezależnie od aury i chęci. nie jest sportem jedynie nastawionym na , a na utrzymanie zdrowego stanu zdrowia. Serce pompuje hektolitry krwi do naszego organizmu, nie osiada się cholesterol, utrzymujemy dzięki biegu wyprostowaną sylwetkę i hartujemy swoją odporność.


Raz na jakiś czas


Jeśli tryb pracy nie pozwala nam na codzienne uprawianie sportu powinniśmy raz na jakiś czas zmusić się nawet do uprawiania jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Człowiek to nie roślina, nie powinien zapuszczać korzeni w fotelu i co jakiś czas łapanie świeżego powietrza na spacerze dobrze zrobi każdemu.

 


 

Więcej na temat:

, , , ,
Jak wygląda leczenie kanałowe?
Jak wygląda leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe  – gdy słyszymy tą nazwę, często dostajemy dreszczy. Mówi się, że ten zabieg nie należy do przyjemnych . Na czym dokładnie polega leczenie kanałowe? To metoda, którą stosuje się w przypadku zapaleń... (dalej...)
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Współczesny świat jest bardzo opresyjny w obliczu przedstawicielek szczególnie płci pięknej. Okazuje się bowiem, że żeby kobieta w dzisiejszym świecie zrobiła prawdziwą karierę to musi ona bardzo postarać się o to, aby została... (dalej...)
Mężczyźni nawet w czasie ćwiczeń chcą wyglądać modnie!
Mężczyźni nawet w czasie ćwiczeń chcą wyglądać modnie!
Jeszcze do niedawna kobiety mogłyby powiedzieć, że panowie nie przywiązują zbyt dużej uwagi do tego jak wyglądają. Przede wszystkim dlatego, że nikt nie wymagał od nich tego, aby prezentować się dobrze. W XXI wieku mężczyzna stara się... (dalej...)
Trener pomoże
Trener pomoże
Gdy przychodzi jesień zaprzestajemy często aktywności fizycznej. Na dworze jest zimno i nieprzyjemnie, dlatego też siedzimy domu przez komputerem czy telewizorem. To idealny moment na podjadanie – wędrówki do pokoju do kuchni okazują... (dalej...)
Sposoby dbania o formę oraz zdrowie
Sposoby dbania o formę oraz zdrowie
Utrzymywanie zdrowia w prawidłowym stanie jest ważnym elementem życia. Do osiągnięcia tego celu służą regularne wizyty w ośrodkach medycznych. Przeprowadzane badania wykazują nasze problemy. W celu ich wyeliminowania stosuje się lekarstwa... (dalej...)
Rozwiązujemy problem z dużym brzuchem
Rozwiązujemy problem z dużym brzuchem
Nieco większy brzuch i problemy ze zbędnymi kilogramami, ma w Polsce wiele kobiet oraz mężczyzn. Oczywiście problem ten nie tylko dotyczy Polaków, gdyż Amerykanie posiadają większą ilość osób z otyłością, a nadwaga w Stanach... (dalej...)

Warto poczytać