brazyl.com.plLuksusowy domRodzina › Policja spełniająca ważną rolę w społeczeństwie – edukacja

Policja spełniająca ważną rolę w społeczeństwie – edukacja

Policja oraz inne służby powinny na bieżąco być w kontakcie z dziećmi i uczyć ich w zakresie ruchu drogowego.


Częste spotkania


W szkołach oraz w innych placówkach wychowawczych ma miejsce ostatnimi czasy pewna pozytywna przesłanka, którą należy pochwalić i kibicować dalej tej inicjatywie. Otóż zaprasza się tam na spotkania policjantów oraz strażników miejskich, którzy informują uczniów o wielu ciekawych sprawach z zakresu bezpiecznego poruszania się po ulicach i nieco bardziej zaawansowanych aspektach. Młodym wychowankom pokazuje się też na przykład budowę samochodu, tak by zdawali sobie sprawę z zagrożeń jakie czyhają czasami na drogach. Licznik wskazujący szybkość budzi skojarzenia z kierowcami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Na to dzieci natychmiast zwracają uwagę, co jest godne szacunku. Być może nauczy ich to właściwych reakcji, gdy przyjdzie czas na samodzielne kierowanie autem. i jej tajniki są na takich spotkaniach szczegółowo omawiane, po nich wiadomo czego można dotykać, a z czym lepiej nie mieć styczności. to również istotny element, o którym policjanci nie zapominają. Ma on duże znaczenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w środku pojazdu. Tym bardziej dzieci powinny zdawać sobie z tego sprawę. Z bardziej przyziemnych spraw wymienić można , które młodzi ludzie widzieli już na własne oczy nie raz i doskonale orientują się do czego one służą. Takie spotkania powinny mieć miejsce coraz częściej, gdyż uczą najmłodszych właściwych postaw i pozwalają nabyć wiedzę, która niewątpliwie przyda się im w przyszłości. Wypada mieć nadzieję, że tak właśnie się stanie.


Obiecująca inicjatywa


Spotkania, na których właściwe służby wyjaśniają dzieciom kwestie związane z ich bezpieczeństwem jest na pewno czymś pocieszającym.
 

Więcej na temat:

, , , ,
Niebezpieczne Polskie drogi - przyczyny kraks w naszym kraju
Niebezpieczne Polskie drogi – przyczyny kraks w naszym kraju
Na ulicach dochodzi do wielu kraks, w których często giną ludzie. Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo regularnie. Śmierć na drogach Tak się zdarza, że nie każda podróż autem kończy się szczęśliwie i podróżni... (dalej...)

Warto poczytać