brazyl.com.plLuksusowy domSolidny dom › Powrót mody na domy z bali

Powrót mody na domy z bali

Od kilkunastu lat w Polsce zaczęła panować moda na domy z bali. Są to konstrukcje drewniane, które umożlwiają dużo szybszą budowe domu mieszkalnego niż zwykłe murowanie. Odpowiednia i system ocieplania domu sprawiają, że taki dom niczym nie różni się od murowanego pod względem utrzymania ciepła czy zabezpieczeniem przed niekorzystnymi warunkiami zewnętrznym.

Zalety domów z bali

Domy z bali posiadają wiele zalet są ekonomiczne w budowie, koszt drewnianego domu wynosi wielkrotnie mniej niż wymurowanie takiego samego budynku. Dużo szybszy czas wykonania takiej konstrukcji drewnianej ponieważ w większości składa się z gotowych elementów. Domy tego typu mają wielu zwolenników ponieważ budynki takie wykonane z prawdziwych, grubych bali praktycznie nie wymagają żadnego dodatkowego ocieplenia. Zapewnia to utrzymywanie stałej wilgotności wewnąrz domu przez jego ściany, które pochłaniają lub oddają pewną część wilgoci, która zawarta jest w powietrzu. Utrzymją w ten sposób stały poziom wilgotności, które jest najkorzystniejszy dla człowieka.

to prestiż

Mieszkanie w domu wykonanym z bali stało się czymś wyjątkowym. Nie każdy potrafi sobie wyobrazić mieszkanie w takim budynku. Dla wielu jest to prestiż, powrót do natury, wsparcie ekologii. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zbudowanie swojej oazy spokoju właśnie z drewnianych materiałów i później wcale tego nie żałuje.

Warto poczytać