brazyl.com.plPraca z pasją › Pozycjonowanie – jedynie walka o 1 miejsce w Google?

Pozycjonowanie – jedynie walka o 1 miejsce w Google?

W XXI wieku stał się ogromną platformą komunikacyjną w zakresie praktycznie każdej dziedziny. Internauci umawiają się na imprezy przez Facebooka, dyskutują przez , szukają porad na forach internetowych, poszukują informacji na każdy temat, robią i płacą za zakupy, firmy przesyłają między sobą ogromne ilości ważnych danych, a także reklamują swe produkty i usługi. , a w tym , to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się działów promocji.


Z czym to się je


Pozycjonowanie polega na podnoszeniu pozycji danej strony na dane słowo lub frazę w wynikach wyszukiwarki. Badania wykazują, że internauci w 95% przypadków przeglądają jedynie 10 pierwszych wyników. Wyszukiwarka sprawdza jak dużo stron i jak dużych stron odnosi się do konkretnej strony i na tej podstawie buduje hierarchię wyników. Czy jest to jednak jedyny cel pozycjonowania?


Numer 1!


Samo zdobywanie jak najwyższych pozycji nie jest jednak celem pozycjonowania, o czym zapomina wielu specjalistów. W pozycjonowaniu chodzi przede wszystkim o zdobywanie jak największej ilości klientów. Po co pozycjonować producenta monitorów LCD na frazę „Donald Tusk”, omylnie na pewno na stronę wejdzie duży ruch, jednak niewiele osób zdecyduje się na dokonanie jakichkolwiek zakupów, a przecież o to chodzi. Najważniejszą zasadą nie jest zdobywanie 1 pozycji, a dobra optymalizacja słów kluczowych po których klienci chcący dokonać zakupów wejdą na stronę.
 

Więcej na temat:

, , , ,
Chronione dane
Chronione dane
Komputery stały się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Korzystamy z nich na co dzień nie tylko w domu ale właściwie wszędzie gdzie się ruszymy. Nawet telefony zamieniają się powoli w bardzo silne urządzenia które niedługo... (dalej...)
Coraz bogatsza oferta sklepów internetowych
Coraz bogatsza oferta sklepów internetowych
Z kupnem butów jest zazwyczaj tak,że musimy iść do sklepu i je przymierzyć, czy aby na pewno dobrze leżą na naszej nodze i nam pasują. Ale czy zawsze musimy się fatygować, bądź co bądź poświęceniem czasu i dojazdem do danego sklepu?... (dalej...)
Odpowiednio wykorzystane wyniki
Odpowiednio wykorzystane wyniki
Wszyscy chcieli by żeby strony internetowe które posiadają znajdowały się na pierwszych miejscach wyszukiwania w narzędziach takich jak wyszukiwarka internetowa która została stworzona przez firmę jaką jest Google. Strony internetowe... (dalej...)
Ważny element statystyki – sprawdzanie pagerank
Ważny element statystyki – sprawdzanie pagerank
Właściciele firm które wystawiają swoje oferty w internecie z pewnością powinni prowadzić statystki które dotyczą ich strony internetowej. Nie każdy to jednak robi co jest bardzo dużym błędem ponieważ doprowadza wtedy do sytuacji... (dalej...)
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Wykorzystywanie wszystkich możliwych sposobów na znalezienie pracy
Poszukiwanie pracy przez osoby bezrobotne rozpoczyna się od przeglądania ogłoszeń zamieszczanych w lokalnych gazetach i na stronach internetowych. Tam, gdzie tylko jest taka możliwość wysyłamy lub osobiście doręczamy swoje CV. Z niecierpliwością... (dalej...)
Dobranie schodów do budynku mieszkalnego
Dobranie schodów do budynku mieszkalnego
Właściciele domków lub mieszkań piętrowych muszą zastanowić się nad wyborem rodzaju schodów. Tylko za ich pomocą będą mogli dostać się do pomieszczeń usytuowanych wyżej. Na rynku dostępne są schody drewniane, dywanowe,... (dalej...)

Warto poczytać