brazyl.com.plPraca z pasją › Praca fotografa ślubnego

Praca fotografa ślubnego

Zawód fotografa ślubnego nie jest łatwy. Trzeba nie tylko umieć dobrze wykonywać swój fach, ale również wiedzieć, jak się zachowywać, jak nie wychodzić nikomu w drogę i działać tak, aby wszyscy byli z usługi fotograficznej zadowoleni. Niestety nie wszyscy fotografowie dobrze zdają sobie z tego sprawę. Przede wszystkim dlatego, że większość z nich zaczynała swoją karierę zawodową jako fotoreporterzy, a dopiero potem zauważyli oni, że można wykonywać również inne rodzaje usług związane z fotografią: na przykład na ślubie i weselu. Praca fotoreportera jednak wygląda nieco inaczej, niż fotografa ślubnego. Sprawy, które są do zaakceptowania w trakcie robienia zdjęć na ulicy, niekoniecznie muszą być odpowiednim zachowaniem w trakcie przygotowywania reportażu ze ślubu z wesela.

Pierwsza bardzo istotna w tej materii sprawa to ubiór fotografa. Nie ma najmniejszej potrzeby, aby wyglądał on tak dobrze, jak drużba, nie zmienia to jednak faktu, że pewien styl musi być zaliczony. A skórzana kamizelka i spodnie dżinsowe z pewnością do tego nie należą. Natomiast spodnie garniturowe oraz biała koszula z krótkim rękawem, aby było wygodnie, będą jak najbardziej na miejscu.

i kamerzysta

Druga sprawa to współpraca fotografa ślubnego z kamerzystą. Niestety ta się układa bardzo różnie, szczególnie wtedy, gdy obaj panowie pochodzą z zupełnie różnych firm. Znane są przypadki wzajemnego wchodzenia sobie w kadr, niezrozumienia się, czy po prostu sporego braku w uszanowaniu swojej pracy. A przecież wystarczy, aby zarówno fotograf postrzegał kamerzystę, zaś kamerzysta fotografa, jako taką samą osobę, która ma do wykonania ważną, dokładnie określoną funkcję na weselu.  

Więcej na temat:

, , , ,
Ślub i wesele – lista przygotowań
Ślub i wesele – lista przygotowań
Dla każdej pary młodej, jej rodziny i przyjaciół, dzień ślubu jest wyjątkową i niezwykle radosną chwilą. Młodzi chcą, by ten dzień spełniał ich oczekiwania. Dlatego na długo przed planowaną uroczystością, muszą podjąć odpowiednie... (dalej...)
Najważniejsze sprawy związane z organizacją ślubu
Najważniejsze sprawy związane z organizacją ślubu
Dzień ślubu jest dla każdej pary młodej najważniejszym dniem w życiu. Powinien spełniać ich wszystkie oczekiwania. Aby tak było, dużo wcześniej należy rozpocząć odpowiednie przygotowania. Spraw, które trzeba załatwić jest naprawdę... (dalej...)
Jak dojechać na ślub?
Jak dojechać na ślub?
Wszystko już prawie gotowe. Pan młody i panna młoda są. Sala ślubna jest, ksiądz w kościele będzie czekał. Kucharki wstawiły już rosół a orkiestra energiczne zagrywa Mendelssohna i jeszcze tylko samochód na ślub.   I... (dalej...)
Poszukiwania fotografa ślubnego
Poszukiwania fotografa ślubnego
Młode pary bardzo często pragną posiadać przepiękne zdjęcia ślubne. Dlatego właśnie decydują się zatrudnić dobrego fotografa ślubnego. Problem polega na tym, że na rynku znajduje się bardzo wielu fotografów, którzy podają ... (dalej...)
Dobra jakościowo fotografia ślubna z miasta Siedlce
Dobra jakościowo fotografia ślubna z miasta Siedlce
Młode pary które żyją w dwudziestym pierwszym wieku nie wyobrażają sobie przeważnie takich rzeczy jak ślub na którym nie będą robione zdjęcia. Pamiątki ślubne w takiej formie są przeważnie najpopularniejsze. Fotografia ślubna... (dalej...)
Trudne decyzje przed ślubem
Trudne decyzje przed ślubem
Uroczystości ślubne przeprowadzane w Bydgoszczy wymagają od par młodych dopięcia na ostatni guzki wielu spraw. Wśród nich znajdują się zaproszenia, obrączki, garnitury, suknie, sale weselne czy samochody. Nic dziwnego, że dokonanie... (dalej...)

Warto poczytać