brazyl.com.plPraca z pasjąGospodarka › Pracownicy z Polski zalewają Niemcy

Pracownicy z Polski zalewają Niemcy

Polska przez wiele lat walczyła o niepodległość, gdy nadszedł już upragniony moment coraz więcej z nas wyjeżdża za granicę ponieważ nie ma warunków aby normalnie funkcjonować. Niemieccy z wielką chęcią zatrudniają pracowników z Polski, według przedsiębiorców zza zachodniej granicy naszego kraju jesteśmy bardzo solidnymi pracownikami. Niemiecki rynek pracy bardzo ucierpiał przez imigrantów którzy przyjeżdżają tam pracować, większość ludzi która wyjeżdża zagranicę znajdzie pracę pod warunkiem, że zna język niemiecki. Koszty które generują są znacznie mniejsze więc jest to opłacalne zarówno dla właścicieli firm jak i ludzi którzy i tak dostaną znacznie większą płacę niż w swoim kraju. oraz wynagrodzenie które można otrzymać za granicą jest atrakcyjne dla Polaków nawet w najniższej stawce.

pracownicy z polski

źródło: http://bobringlaw.com/

Młodych już niewiele

Społeczeństwo które pozostaje w Polsce to przeważnie starsi ludzie którzy nie znają języków obcych i przyzwyczajeni są już do warunków które panują w naszym kraju. Młodzi ludzie którzy starają się zapewnić przyszłość zarówno sobie jak i rodzinom które zakładają coraz częściej emigrują. Na zachodzie pracownicy z Polski są bardzo cenni ponieważ mają stosunkowo małe pensje a pracują z dużym zapałem. Bardzo często pracodawcy którzy zatrudniają takie osoby wypowiadają się w samych superlatywach o przybyszach ze wschodu. Niestety taka sytuacja powoduje to, że nie przepadają za nami ludzie którzy nie mogą znaleźć pracy, przykładem może być sytuacja która doprowadziła do bardzo dużych problemów w Holandii.  

Więcej na temat:

, ,
Trudno dziś o pracę
Trudno dziś o pracę
We wszystkich miastach jest określona populacja mieszkańców. Część z nich jest jeszcze w wieku szkolnym i nie zastanawia się nad tym co z pracą. Niestety ta druga połowa jest dorosła i przeważnie ma rodziny które musi za coś... (dalej...)
Problemy absolwentów ze zdobyciem pierwszej pracy
Problemy absolwentów ze zdobyciem pierwszej pracy
Młody człowiek wchodzący w dorosłe życie nie zawsze ma łatwy start. Nie każdy ma znajomości, które umożliwiają załatwienie pracy zaraz po skończonych studiach. Nie chodzi nawet jedynie o studentów kierunków, które... (dalej...)

Warto poczytać