brazyl.com.plPraca z pasją › Problemy absolwentów ze zdobyciem pierwszej pracy

Problemy absolwentów ze zdobyciem pierwszej pracy

Młody człowiek wchodzący w dorosłe życie nie zawsze ma łatwy start. Nie każdy ma znajomości, które umożliwiają załatwienie pracy zaraz po skończonych studiach. Nie chodzi nawet jedynie o studentów kierunków, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem pracodawców. Każdy student, który nie ma doświadczenia, nawet po najlepszych kierunkach, może mieć problemy ze znalezieniem pracy.

Szukam pracownika

Większość pracodawców nie ma ochoty szkolić pracownika, wydawać pieniędzy na szkolenia i płacić mu pensję, kiedy jego wydajność skupia się na wdrażanie w pracę. Większość firm w swych ofertach pracy wymaga na samym początku przynajmniej rok doświadczenia na podobnym stanowisku. Większość studentów nie może pozwolić sobie na łączenie pracy i nauki.

Szukam pracy

Wielu studentów kończąc studia, szczególnie te trudniejsze, chce od razu zarabiać duże pieniądze. W praktyce jednak nie chcą płacić zbyt dużo osobie, która nie wiadomo czy sprawdzała się kiedykolwiek na jakimkolwiek stanowisku. W tym wypadku student przez początkowy okres wciąż musi liczyć na protekcję finansową bliskich.

Więcej na temat:

, , , ,
Prowadzenie prywatnej firmy
Prowadzenie prywatnej firmy
W Polsce na przestrzeni ostatniej dekady można zauważyć wyraźny wzrost liczby prywatnych firm. Członkostwo w Unii Europejskiej umożliwiło osobom prywatnym pobieranie dofinansowań unijnych umożliwiających założenie i początkowy rozwój... (dalej...)
Notesowy zawrót głowy
Notesowy zawrót głowy
Praca staje się prawdziwym życiem dla niektórych osób. Dlatego właśnie w tym całym biegu trzeba również znaleźć miejsce, choćby najmniejsze, w którym człowiek się nie zagubi. Z tego właśnie powodu produkcja notesów... (dalej...)
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Polacy coraz częściej decydują się wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy. Nie można się temu dziwić. W końcu znalezienie pracy w czasie światowego kryzysu jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się okazuje inne kraje radzą sobie coraz... (dalej...)
Jak się wykształcić na tłumacza?
Jak się wykształcić na tłumacza?
Aby zostać dobrym tłumaczem, potrzebne są dwie bardzo ważne cechy osobowościowe. Po pierwsze trzeba po prostu lubić uczyć się jeżyków obcych, ponieważ to one będą w pracy tłumacza każdego dnia wykorzystywane. Angielski, niemiecki,... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Pracownicy z Polski zalewają Niemcy
Pracownicy z Polski zalewają Niemcy
Polska przez wiele lat walczyła o niepodległość, gdy nadszedł już upragniony moment coraz więcej z nas wyjeżdża za granicę ponieważ nie ma warunków aby normalnie funkcjonować. Niemieccy pracodawcy z wielką chęcią zatrudniają pracowników... (dalej...)

Warto poczytać